Numer 81 535 60 60

warianty zapisu 81 535 60 60 · 815356060 · 81-535-60-60 · 81 5 356 060 · 81-5-356-060 · (0 81) 535 60 60 · (0-81) 535-60-60 · (81) 535 60 60

Pokaż jak wybrać ten numer dzwoniąc z innego kraju » « Ukryj

Komentarze (1134)

Próba wyłudzania danych osobowych.
Zadzwonił Pan z powiadomieniem o włamaniu na konto i próbie przelewu z mojego konta do firmy której nie znam, po czym po prosił o informację z jakich banków korzystam, spytałam że skoro wie o przelewie to wie z jakiego banku jestem i się rozliczył
Próba wyłudzenia danych osobowych. Podaje się za pracownika PKO. Prosi o weryfikację.. wykonania przelewu na 600 zł. Kiedy powiedziałem że chce wyłudzić moje dane i chcę poznać jego nazwisko zaczoł tłumaczyć że mogę udać się do odziału i tam sprawdzić, wszystkie rozmowy są nagrywane. Potem się rozłączył.
Próba wyłudzenia pieniędzy.
Wyłudzenie danych, wschodni akcent.
Pan ze wschodnim akcentem dzwonił, że rzekomo został zlecony przelew na konto niejakiego Dariusza Nowackiego na kwotę 900 zł. Poinformował, że będzie wkrótce dzwonić policja i trzeba będzie podać dane. Na pytanie o to czy może mi jakoś udowodnić, że faktycznie jest z banku powiedział, bym sprawdziła sobie numer, z którego dzwoni, że faktycznie jest z banku. Sprawdziłam i wyświetliła się informacja, że numer należy do banku PKO. Później jednak zorientowałam się i na słowa, że to ja zaraz zadzwonię na policję, że to oszustwo, pan zaczął się tłumaczyć i gubić w słowach. Rozłączyłam się
Proba wyludzenia danych
Jak niżej oszust próbujący wyłudzić dane osobowe. Rzekomo sprawdza czy przelew wysyłałam dziś ze swojego rachunku.
Oszustwo i próba wyłudzenia danych
Oszusta!!! Podaję się za pracownika PKO BP, mówił o jakiejś transakcji której nie było
Podaję się za pracownika PKO BP i prubuje wyłudzić dane uwaga na oszusta
Dzwoni babka z ofertą ubezpieczenia.
Jak w pozostałych przypadkach: wschodni akcent, znał moje imię, również chodziło o sprawy bankowe. Rozłączyłam.
Próba wyłudzenia, przestępstwo
Baba wschodni akcent, mówi, że niebezpieczna transakcja została zrobiona z Twojego konta w banku pko bp. Znaja Twoje imię. Próba wyłudzenia danych. Uważać!! Grozić od razu policją.
Próba wyłudzenia danych bankowych - oszustwo!
Koszmar
Proszę uważać!!!! Jak u poprzedników- dzwoni facet ze wschodnim akcentem (nr wyświetla się nr infolinii PKO Bp) informuje o próbie włamania na konto. Sprawa zgłoszona do banku. Nie podawaj żadnych danych!
Jakiś obcokrajowiec próbuje wyłudzić dane i dostęp do konta i udzielić kredytu. Oszustwo
Dzwoni gość, wschodni akcent przedstawia się za pracownika banku PKO BP.( identyfikacja numeru wyświetla się PKO Bank Polski). Usiłuje wyłudzić dane do konta. Mówi coś o włamaniu na konto przez kogoś tam i próbie wypłaty i przelewu. Na prośbę o podanie jeszcze raz danych osobowych rozłączył się.
Dzwonił w celu weryfikacji wniosku o kredyt na 20 tys, rzekomo dzisiaj wpłynął, znał moje imie i nazwisko. Podawał się za pracownika PKO, wschodni akcent. Oszust
Spam.Wyłudzenia. Wschodni akcent 3 próby kontaktu w dniu dzisiejszym
OSZUST ! Wschodni akcent, pan podaje się za pracownika PKO i pyta, czy składałam wniosek kredytowy. Potem mówi, że ktoś ma moje dane i będzie próbował wziąć kredyt w innych bankach i mam mu podać pozostałe rachunki, które posiadam. OSZUST !
Oszust ze wschodnim akcentem, próbował wyłudzić dane do logowania do konta
OSZUST, u mnie facet dzwonił, akcent normalny. Znał moje imię i nazwisko
Oszust. Podaje się za bank pekao. Uwaga babcie i dziadkowie!
Przydatny 28 Bezpieczny 46 Neutralny 115 Nękający 89 Niebezpieczny 594 Oszust.. facet że wschodnim akcentem mówi że ktoś próbował wziąć kredyt na moje dane, wypytuje o dane... Uwaga.... Nie podawać żadnych danych
Czy ktoś próbował zgłaszać ten numer na policje? Do mnie też dzwonili dziś. Próbowałam oddzwonić i zgłasza sie infolinia banku PKO... to jakies podpięcię pod numer, czy co...?
Uwaga oszustwo!
dzwonił wczoraj w razy.. dzisiaj zaczyna dzwonić, uważajcie i nie odbierajcie.
Wschodni akcent, niby pracownik banku PKO, dzwoni z pytaniem czy potwierdzam przelew 800 zł dla firmy Global Travel. Nie? No to była próba włamania na moje konto i będzie dzwoniła policja jeszcze w tej sprawie. Koniecznie chciał mnie nakłonić do zainstalowania aplikacji 'szybka pomoc' i on mi w tym pomoże. Na odpowiedź, że sama potrafię zainstalować chciał żebym w takim razie potwierdziła, że samodzielnie zamierzam dokończyć sprawę i zgadzam się na zablokowanie mojego konta na 20 dni.
Próba wyłudzenia. Podaje się za pracownika PKO bp i pyta czy zlecalam przelew. Wschodni akcent.
Próba oszustwa. Facet ze wschodnim akcentem prosi o potwierdzenie transferu, którego się nie wykonywało.
Oszustwo, ponoć pracownik banku PKO, przelew
Wyludzanie loginu banku
Próba wyłudzenia danych! Mężczyzna ze wschodnim akcentem podający się za pracownika banku PKO BP. Zgłoszone na infolinii banku.
Podobnie jak inni, dzwoni kobieta że wschodnim akcentem i coś tam o banku i przelewie na 400 zł. Ja akurat nie rozpoznałem nazwy banku bo kobieta dość niemrawo mówiła. Po informacji że zgłaszam sprawę na policję rozłączyła się...
To samo co reszta, kobieta z obcym akcentem próbuje wyłudzić dane.
Oszust. Dzisiaj zadzwonił ok. 10.10 .Wschodni akcent (pan Paweł G...., pracownik banku w Lublinie). Tak jak inni napisali próbował poinformować mnie. że jakaś pani włamała się na moje konto i chciała wybrać 700 zł, potem, że zaciągnąć kredyt na 10 tys., koniecznie chciał wiedzieć ile mam na koncie,, przybliżoną kwotę żebym podał i że zgłoszą to na policję i kiedy będę w banku, kiedy robiłem ostatni przelew, z jakich aukcji korzystam (np. olx, allegro, aliekspress). Ne otrzymał ode mnie żadnych danych. Chciał mnie połączyć z jakimś inspektorem od ubezpieczenia konta, ale się rozłączyłem. Ponownie już nie zadzwonił.
oszust ze wschodnim akcentem podaję się za pracownika banku PKO BP !!!!! a trafił na pracownika banku :)
Oszust podający sie za pracownika banku.
Dzisiaj zadzwonił do mnie mężczyzna ze wschodnim akcentem podający się za pracownika banku PKO S.A. powiedział że jakaś kobieta zna moje wszystkie dane i chciała wypłacić 700zł z mojego konta. Znał moje imię. Rozłączyłam się i od razu zadzwoniłam do banku. To Zwykły oszust!!! Uważajcie
Kobieta ze wschodnim akcentem informuje mnie że ktoś włamał się na moje konto w PKO i zlecił przelew 700zł i że potrzebuje ode mnie dane do potwierdzenia konta bankowego. JIE MAM KONTA W PKO a na pytanie skąd Pani ma mój numer oczywiście rozłączyła się.
Dzwonila do mnie pani podajaca sie za pracownice banku PKO S.A., chciala sie ode mnie dowiedziec czy zrobilam przelew dla kogos - podala nazwisko tego kogos, chciala abym to potwierdzila, po czym ja sie rozlaczylam - na bank jakies oszustwo!
prawdopodobnie próba oszustwa ,osoba ze wschodnim akcentem podaje się za pracownika banku PKO
15 minut temu dzwonił do mnie oszust podający się za pracownika departamentu bezpieczeństwa pko bp. Wschodni akcent. Znał moje imię. Pytał czy zlecałam przelew. Oszust!
Oszuści podający się za pracowników Banku PKO S.A !!!!! Informują że ktoś próbował wziąć kredyt na Wasza dane, łatwo poznać po akcencie (wiadomo jaki).... Proponuję w razie wątpliwości rozłączyć i zadzwonić na infolinię banku czy kontaktowali się i w jakim celu. Skanować komputery i zmieniać częściej hasła !!! nie dajmy się cwaniakom !!! Zwracajcie uwagę na akcent rozmówcy.
OSZUST!!!!! Akcent krajów dawnego ZSRR Dzwonił dziś do mnie że robiłam jakiś przelew który nie przeszedł
wyszukują osób starszych, później dzwoni "wnuczek" albo "policjant"
próba wyłudzenia danych przez obcokrajowca ze wschodnim akcentem
Potwierdzam, ze to próba wyłudzenia danych z informacją o zleconym przelewie z konta. Pan z obcym akcentem podaje się za pracownika działu bezpieczenstwa Banku PKO
Nękający, ale z wpisów widać, że niebezpieczny. Już wcześniej zablokowany.
Próba wyłudzenia danych!
Jakiś fake , po odebraniu rozłącza się
Próba wyłudzenia danych. Dzwoni facet że wschodnim akcentem podając się za Michała Mazura, pracownika banku Pekao.
Próba wyludzenia!
Próba wyłudzenia danych ! Facet ze wschodnim akcentem, najpierw dzwoni informując, że ktoś wykradł moje dane i trzeba to zgłosić, sprawdzić i zabezpieczyć. Oczywiście próbuje wyłudzić dane przez zainstalowanie aplikacji ,która ma jego zdaniem wyczyścić wirusy z mojego telefonu. Uważajcie na siebie.
Oszuści , podają się za PKO BP , próbują wyłudzić dane.
Oszust ze wschodnich m akcentem.
Scam, uważać na pieniądze!
Połączenie nieodebrane, zablokowane. Jedno z wielu niebezpieczne.
naciągacz
Próba wyłudzenia w dniu dzisiejszym. Pani ze wschodnim akcentem. Wyłączać się od razu!
Znajdują numer telefonu i imię na olx i próbują potwierdzić rzekomy przelew z banku pko, oszuści
Oszuści, próba wyłudzenia danych
Próba wyłudzenia danych, fałszywa informacja o kredycie, podszywa się pod PKO BP
Oszuści podający się za pracownika biura bezpieczeństwa bankowego chcieli abym zalogował się w pko przez telefon i sprawdził czy nie zginęły mi pieniądze oczywiście momentalnie zablokowałem numer , sprawę zgłaszam na policję
Oszust ! UWAGA
PKO Bank Polski, próba wyłudzenia danych osobowych i podszycia się pod pracówke banku! Informują, o wziaciu kredytu! Facet z akcentem białorusko-ukraińskim! Nie dawajcie żadnych danych i od razu blokujcie numer!
Nie odbierać!!!
Pan z wschodnim akcentem, próbuje wyłudzić dane osobowe. Informuje o rzekomej próbie wyłudzenia, a gdy dowiaduje się że nie jestem klientem banku PKO, informuje o sprawie zgłaszanej na policję oraz do placówki mojego banku. Można się domyślić że kilkanaście minut po tym otrzymałam telefon od rzekomej placówki mojego banku, gdzie również telefon obsługiwał Pan ze wschodu. Numery zablokowane, sprawa zgłoszona do mojego banku. Nie odbierajcie tych numerów i nie dajcie się nabrać. Nie klikajcie w żadne linki i nie pobierajcie żadnych aplikacji narzuconych przez takie osoby.
Próbują wyłudzić pieniądze
oszuści dzwonią i grożą policji oraz deportacją za niepodanie danych bankowych
Oszust. Próba wyłudzenia pieniędzy. Podszywa się pod bank
próba wyłudzenia, oszust podaje się za konsultanta i mówi i przelewie do jakiegoś globaltravel, trzeba uwazać, nic nie podawać
próba oszustwa i wyłudzenia danych
NIE UDZIELAĆ ŻADNYCH INFORMACJI !!! Ukrainiec podający się za konsultanta PKO, ostrzegający o wychodzącym przelewie. Po chwili dzwoni inny numer podający się za infolinię i próbujący przekierować na pobranie aplikacji Szybka pomoc kradnącej dane.
Nierób próbuje wyłudzić dane
Proszę uważać ,chcą wyłudzić dane osobowe
Właśnie miałam wątpliwą przyjemność rozmawiać z jakimś ruskim szpionem o kredycie - jaaasne - o weryfikacji danych. Powiedziałam grzecznie, że sprawę zgłaszam na policję, to od razu się rozłączył.
wyłudzanie informacji
Uwaga! Oszuści podający się za pracownika PKO BP. Próbują wyłudzić dane personalne, sprowokować pobranie aplikacji celem....przejęcia kontroli nad naszą bankowością internetowa. Uwaga- nie rozmawiać, nic nie podawać, nie pobierać żadnych aplikacji, nie otwierać żadnych linków..... Nie dajcie się oszukać!!!!
Rosjanin podający się za konsultanta PKO, ostrzegający o wychodzącym przelewie. Po chwili dzwoni inny numer podający się za infolinię i próbujący przekierować na pobranie aplikacji Szybka pomoc kradnącej dane
To oszuści podający się za Bank PKO. Niby weryfikacja przelewu.
Oszuści. Podają się że dzwonią z pko bp i chcą wyłudzić dane.
Dzwoni non stop.
Oszust, zadzwonił, że niby chciałam zrobić przelew z Banku PKO i jest jakiś błąd i chce weryfikacji danych, jak powiedziałam, że zgłoszę sprawę na policję od razu się rozłączył. UWAŻAJCIE i nie podawajcie żadnych danych!!!!!
Uwaga! Jeśli dzwoni do was ten numer i myślicie że to bank, rozłączcie się i samemu oddzwońcie. Złodzieje potrafią podszywać się pod numery banków i innych instytucji. Nie udostępniajcie nikomu kodów ani dostępu do swojego telefonu.
Dzwoni co chwilę
Przedstawia się pracownikiem banku, oszust
Ruscy szpiedzy.
Ruski troll oszust
Naciągacz, wyłudzanie danych.
Właśnie przed chwilą miałem usilną próbę wyłudzenia danych na Bank PKO BP. Potwierdzam wcześniejsze komentarze. Rzekomo wysłałem do kogoś przelew 1200 zł i muszą to zweryfikować poprzez sprawdzenie moich danych. Ukraiński akcent i bardzo przekonujące pytania. Kiedy się zorientowałem że coś jest nie tak usłyszałem stek bluźnierstw po ukraińsku i się rozłączyłem. Blokować i zgłaszać
Z tego numeru próbował mnie okraść niby konsultant informujący mnie o zablokowanej próbie wzięcia kredytu na 127 tysięcy na moje dane i pod pretekstem pomocy chciał abym zainstalował na telefonie program przez który usuną wirusa z telefonu. Gość mówił z akcentem wschodnim. UWAŻAJCIE!
Oszust mówi ze ktoś włamał się na konto i przelał wszystkie dostępne srodki. nie panikujcie to oszust nie bank
Oszust z obcym akcentem
oszust obcym akcentem, Numer z przelewem
Nękają mnie już prawie rok. 2 razy odebrałam od nich, wciskali mi kit że ktoś próbował zrobić przelew z mojego konta w innym mieście, oraz żebym to JA podała się za pracownika banku i zgłosiła to na policję. Powiedzialam, że jedyne co mogę zrobić to ICH zgłosić na policję. Nie pomogło, dzwonią non stop a nie mam jak ich zablokować bo połączenie jest wyciszone…
Oszuści z dziwnym akcentem podszywający się pod PKO ze współpraca z departamentem bezpieczeństwa. Pogoniłam dziada!!! Blokować!!!
Oszust, podaję się za departament bezpieczeństwa PKO.
Bank PKO SA
nękający
Blokujcie ten numer to oszuści, jeżeli ktoś został w ten sposób oszukany zgloscie sprawę na policję.
Oszusci, uwaga!!!!!
Oszuści z rosyjskim akcentem, podają się za pracowników banku, próbują uzyskać dane osobowe. Opowiadają historyjki o rzekomym włamaniu na konto bankowym i proponują programy ochrony danych w telefonie..oczywiście przy wcześniejszej ,,weryfikacji ,, danych osobowych.
Wschodni akcent, twierdził że nazywa się Paweł Kowalski a dziś przez stronę internetową ktoś złożył w moim imieniu wniosek o kredyt. Poprosiłam o przekazanie rozmowy do kogoś z Polski ponieważ nie mówił precyzyjnie po polsku, stwierdził że wszyscy konsultanci są zajęci i narzekał że przeszkadza mi jego akcent.
Nękanie, a w zasadzie to już stalkiing... Od miesiąca codziennie po 5- 6 prob połączeń. Blokować i głosić do federacji konsumentów.
Nowa karta nowy numer, jedna wysyłka i opłata paczki z DPD, i od razu próba wyłudzenia rzekomo dziwnych przelewów, ktoś z DPD macza w tym palce.
Znają nazwisko, imię i do którego banku należę.
Witam miałam telefon że zrobiłam przelew do nie jakiego pana jak dobrze pamiętam Damiana Nawrockiego że jest pracownikiem banku PKO i jak powiedziałam że jakaś pomyłka bo nie posiadam tam żadnego rachunku to że nagle ta osoba posiada do której miałam wykonać przelew w kwocie 900zl co wgl nie miało miejsca akcent Ukraiński. Odrazu mi się nie spodobało i nabrałam podejrzeń nie zdąrzył w sumie o nic więcej zapytać bo zakończyłam rozmowę. Tak że uważajcie na ten numer na 100%oszust jak by był jakiś nie spodziewany przelew to dzwonił by do mnie mój Bank a nie jakiś w którym nigdy nie posiadałam żadnego konta ale też odrazu podaje mi moje imię i nazwisko
Dziad dzwonił i podawał się za pracownik ING, że zrobiłem rzekomy przelew 600 zł. Próba wyłudzenia danych.
Zadzwonił Pan z jakiegoś banku, powiedział że złożyłam wniosek o pożyczkę, zaprzeczylam kilka razy, zapytał o moje nazwisko (które było poprawne) również zaprzeczylam i stwierdzil że ktoś próbuje na moje dane wziąć pożyczkę więc jutro zadzwoni policja. No nic czekam :D
Oszuści. Twierdzą że firma Global Travel robiła przelew z mojego konta na kwotę 600zł. Wykryli niby niebezpieczny ruch na moim koncie.
oszust
Oszuści! Próba wyłudzenia
Uwaga! Próba wyłudzenia! Oszust
Spoofing
Oszustka, z ukraińskim akcentem podszywa się pod Bank PKO. Zastanawia fakt, że ma dane od kontrahentów i kwoty zbliżone do tych z faktur. Czyżby firma kurierska była w to zamieszana?
Podaję się jako pracownik banku. Ukrainiec ,wybudzenie danych na rzekomy przelew.
Nie podałam żadnych informacji bo ten wschodni akcent od razu skojarzył mi się z oszustwem. Po 3 próbach jak Pan nie mógł ode mnie wyłudzić nazwy banku w którym mam konto oznajmił : "dobrze, musimy więc wysłać zgloszenie do wszystkich banków na terenie kraju żeby zablokowali Pani wszystkie konta " ‍♀️
Wyłudzanie danych, znają imię i nazwisko osoby, do której dzwonią i próbują wcisnąć, że składało się wniosek kredytowy (pan przedstawił się, że dzwoni z VIVUS.PL). Jak zaprzeczasz to pytają czy nie zgubiłeś dowodu lub prawa jazdy, bo ktoś mógł w Twoim imieniu złożyć wniosek, jak dalej zaprzeczasz to pytają w jakim banku masz konto, bo jest im to potrzebne, żeby zablokować ten wniosek - nic nie podawać, blokować ten numer!!!
Swołocz rusko - ukraińska wciska wal na przelew.
Niby pekao. Kobieta ledwo mówiąca po polsku. Dzwonią z różnych nr to już nie pierwszy raz. Informują że niby ktoś chce okraść moje konto i takie tam wymysły. Nakazują ściągnięcie aplikacji która ma pomóc. Nic bardziej mylnego.dzieki tej apce mieli by dostęp do wszystkich rzeczy w tel i okradli by wasze konta
Bardzo słabo przygotowani oszuści
Próba wyłudzania danych do konta !! Rzekomo pań z PKO.
Pan ze wschodnim akcentem, oglądał YouTube i nie wiedział, ze już jestem z nim na lini. Chyba wiedział, że jest spalony na samym początku i nie próbował kontynuować próby wyłudzenia.
Oszuści którzy próbują wyłudzić dane bankowe. Podają się przez pracownika banku który ostrzega przed niebezpieczną transakcją na moim koncie i oferuje ściągnięcie programu antywirusowego na urządzenie, który w konsekwencji kradnie dane do logowania banku.
Naciaganie na PKO BP. Wschodni akcent
Dzwonią z PKO twierdząc że robiłam przelew na kwotę 600 zł
A jak podałam pesel to coś mogą z tym zrobić? Proszę o pomoc
NIE UFAĆ!!!!! najpierw dzwoni Ukrainiec, potem przełącza na kolegę z lekkim akcentem, który ładnie wypowiada się jak specjalista od spraw bezpieczeństwa, tłumaczy, ze ktoś się włamał na konto i wykonał przelew, ale oni go zablokowali i dzwoni w ramach bezpieczeństwa aby założyć zastępcze rachunki bankowe, na początku każe zerwać lokaty jeżeli takie są, zmienić limity itp. nie odbieraj, nie ufaj, nikt z infolinii banku nie dzwoni, z niej nie można dzwonić, na nią się jedynie dzwoni!!!
Ruskie podszywające się pod bank PKO. Próba wyłudzenia danych i pieniędzy. Powiedziałem ze zdaję sobie sprawę że są oszustami to się dziewuszka rozłączyła.
Ruski akcent. Podszywa się pod bank PKO! Bardzo wulgarny!
Wcześniej z tego numeru miałem wyłudzenie przez Pana z rosyjskim akcentem. Teraz miałem faktyczne sprawdzenie przelewu - sam wysłałem przelew i było to realne sprawdzenie czy to ja wysłałem. Więc oszuści podszywają się pod oryginalny numer ale ten sam numer jest wykorzystywany realnie przez PKO. Trzeba uważać.
Podaję się za pracownika banku PKO z dziwnym akcentem.mowi o jakimś przelewie na jakoms osobe
Pruba wyłudzwnia danych
Oszuści ze wschodnim akcentem podszywają się pod infolinię PKO BP (robią przekierowanie, bo numer faktycznie należy do banku). Nie podawajcie swoich danych osobowych!
Tyłowy skimming. Używają vpna podszywając się pod numer infolini PKO. Mężczyzna ze wschodnim akcentem próbuje wyłudzić dane logowania do banku.
Oszuści ze wschodnim akcentem. Podają się za bank PKO. Opowiadają o przelewie z konta na osobę prywatna. Starają się wydobyć dane osobowe.
Oszuści podający się za pracowników PKO BP twierdzą ze zrobiono przelew z mojego konta na kogoś innego oraz ze wystąpiła próba kradzieży danych osobowych… blokujcie !!!!
Dzwonil jakiś Ukrainiec mówił że ktoś zrobił przelew z konta na 600 zl
Oszust podszywa się pod bank PKO
Podał się za pracownika banku PKO i opowiadał o przelewie na kwotę 600zł, który rzekomo został dzisiaj zrobiony Akcent ukraiński
Oszuści, poinformowali mnie, że ktoś uruchomił Smartpożyczkę na 22000 PLN w moim imieniu. Podawali się za departament bezpieczeństwa, pan Janusz Kowalski, z którym miałem wątpliwą przyjemność rozmawiać, miał wyraźnie wschodni akcent
Uwaga oszusci i chyba pozytywne komentarze sami takze oni piszą!!!
Numer nie należy do PKO.BP. Podaja sie także za inne banki oraz firmy udzielające pożyczek czy porównywarki typu TotalMoney.
Numer nie należy do PKO.BP.
 Podaja sie także za inne banki oraz firmy udzielające pożyczek czy porównywarki typu TotalMoney.
Do mnie też zadzwonił - już drugi raz. Że z mojego konta w PKO BP wyszedł dziś rano przelew na 700 złotych. Tak jak za pierwszym razem, kiedy zastanawiałam się co zrobić i nie odpowiadałam na pytania - rozłączył się. Teraz był to mężczyzna że wschodnim akcentem, poprzednim razem kobieta, także ze wschodu.
Podają się za Bańko PKO BP. Powiedziałem, że są oszuści to powiedzieli, że dorwiemy cię ku...wo
Pani z Pko ,żadnego wyciągania danych.
Podają się za PKO, wschodni akcent, rozłączyłam się.
Pani że wschodnim akcentem pierniczy że z mojego konta wykonano nieautoryzowany przelew i pyta czy to ja go wykonałem. Mówi że za chwilę zadzwoni ktoś do mnie żeby zablokować przelew. Powiedziałem że sam zadzwonię i zablokuje sobie konto w banku. Nikt już nie zadzwonił. Próba wyłudzenia danych zapewne.
Przestępcy spreparowali Infolinie!!! Proponują rzekomy kredyt, limit w koncie, czy inne psychomanipulację. Wmawiają że padłeś ofiarą włamania, byś podał dane oraz PESEL i numer klienta.
Dzwonili podają się za PKO BANK POLSKI, za inne banki pewnie też.... informują o probie włamania na konto...!!!
Złodzieje podają się za różne firmy oraz istytucje finansowe. Spreparowane - zgrane powitania z oryginalnych infolinii. Nie dajcie się nabrać. Wyłudzając PESEL oraz Dane Osobowe.
próba wyłudzenie danych z banku przez kobietę
Pani przedstawiła się jako pracownica Banku. Próbowała mi wmówić, że miał miejsce nieautoryzowany dostęp do mojego konta.
Właśnie otrzymałam telefon z tego numeru,Pan podaje się za pracownika banku PKOBP,twierdzi że 10 min wcześniej była nieudana próba włamania się na moje konto.
Podszywają się pod rożne banki. Tym razem pod PKO. BP.
 Probuja sztuczek takze z AliorBankiem, Millenium, BNP Paribas, Smartneypożyczki, Pekao SA.
Próba wyłudzania danych . Oszust Ukrainiec wciska kit że ktoś próbował wziąść na Mnie kredyt w wysokości 25k . I chce moje dane do konta .
Podaje się za pracownika banku PKO łamaną polszczyzną, próba wyłdzenia danych.
Dostałam dzisiaj też taki telefon,facet łamana polszczyzna,bank PKO BP,że z mojego konta był przelew na 600pln(niewiarygodny ich zdaniem),do GEOBAL TRAVEL.Gdy powiedziałam że pan wydaje się niewiarygodny ,rozłączył się.
Podszywają się pod rożne banki. Tym razem pod PKO. BP. Probuja sztuczek takze z AliorBankiem, Millenium, BNP Paribas, Smartneypożyczki, Pekao SA.
Uwaga. Prawdopodobnie oszuści
mają numery telefonów i imiona z OLX..... wystarczy aby kraść
Gość podał się ze dzoni z banku Santander departament bezpieczeństwa banku. Gdy odebrałem to facet podczas próby rozmowy jadł chyba śniadanie. Mówi do mnie ze zabrałem 5 tys kredytu jak powiedziałem że nie to się oburzył. A później się rozłączyłem. Chętnie bym takiemu przyp.....ił.
Oszuści podający się za pracowników PKO
Dzwonili podają się za PKO BANK POLSKI, za inne banki pewnie też. Łamaną polszczyzną informują o probie włamania na konto itp. OSZUŚCI Ludzie uważajcie
Oszusci podaja sie za wiele bankow. Alw to ta sama szajka. Alior, Pekao Sa. CityHandlowy, Millenium.
Przed chwilą dzwonił Niby z departamentu bezpieczeństwa banku PKO Łamana polszczyzna Znał moje imię co dziwne Zablokowałam od razu Na bank jakiś wał
Akcent rosyjski z numeru infolinia tak go mu dałam że się rozłączył
oszust podaje się za Bank
Wyłudzanie danych konta bankowego
Ciągłe połączenia od tego nr i nikt się nie odzywa
Podaję się za bank. Oszust
Podaje się za pracownika banku, oszustka
Próba wyłudzenia danych.
Uwaga !!! Oszust , chce dostać się do konta bankowego !!!
Próba wyłudzenia danych do konta bankowego, mężczyzna łamaną polszczyzną twierdzi, że ktoś próbował wykonać przelew z mojego konta.
Próba wyłudzenia danych
Typowe oszustwo bankowe, dzwoniący podaje się za pracownika pko
Tak uporczywy numer jak , co 15 minut mam połączenie. Natarczywość nadaje się na sprawę sądową.
Oszustwo bankowe
oszust, podaje sie za pracownika banku.
Zglaszalam do banku ,o klopotach na koncie internetowym. Zadzwonili z tego nr i pomogli mi wszystko ustawic i zabezpieczyc przed zlodziejami.
Miałam podobną sytuację. Dzwonił telefon bez widocznego numeru, podświetla się nazwa banku (identycznie jak infolinia). Dopiero w historii połączeń widnieje Lublin i pod nazwą banku nr telefonu. Kobieta z lekkim akcentem wschodnim, znała moje imię. Uważajcie!!!
Dzwoni pan z ukraińskim akcentem. Mówi że jest z centrum monitoringu finansowego z PKO BP i że na moje konto zakupiono kryptowaluty na sumę 5000. Pyta czy to ja zakładałam konto albo ktoś bliski. Odpowiadam że nie. Wtedy się rozłączył. UWAGA OSZUST.
J..ny cwaniak z banku, zjechany jak bura s..ka...rozłączył się !!!
Próba wyłudzenia
próba wyłudzenia danych. Podajacy sie za pracownika banku
Dzwoni niby z banku z komórki bezpieczeństwa banku PKO
wyłudzenie danych
Cisza w tel ciągle dzwoni i o co chodzi?
Ciągle wydzwania
Oszuści..... Uwaga !!!!
Jest to prawdziwy numer infolinii PKO BP, ale podszywają się pod niego oszuści, którzy fałszują numer wyświetlający się na naszym telefonie. Dużo o tych oszustwach ostatnio pisał Niebezpiecznik. Zadzwonił do mnie człowiek mówiący z rosyjskim/ukraińskim akcentem, który znał moje imię (nie wiem skąd) i zaczął mówić coś o tym, że zostało na moje dane założone konto na giełdzie papierów wartościowych i zlecony przelew na to konto. Ponieważ akurat miałem na ekranie otwartą bankowość internetową i widziałem, że żadnego takiego przelewu nie ma, od razu się rozłączyłem, bo było jasne, że to oszuści. Próbowali zaraz zadzwonić jeszcze raz, ale odrzuciłem połączenie. Potem zadzwoniłem na ten numer i potwierdziłem w banku, że połączenie nie było od nich.
Przedstawia się jako bank PKO i Wali z Imienia i Nazwiska z informacja, że ktoś złożył wniosek kredytowy w moim imieniu. Minutę wcześniej był telefon w tej samej sprawie niby Biura Informacji Kredytowej 644270003.
Bank PKO Pani która dzwoniła stwierdza że wdał się błąd techniczny i nie może kontynuować
Kilka minut temu zadzwonił Pan, podał ukraińskie imię i nazwisko, podając się za pracownika banku Pekao. Stwierdził, że z mojego konta próbowano przelać 600 zł na konto ich klienta i chcieli zweryfikować czy taki przelew miał rzeczywiście miejsce. Powiedziałam, że nie, wtedy się zapytał czy ma w takim razie zatrzymać ten przelew przychodzący. Przez to, że mam dwa konta poprosiłam, aby podał mi nazwę banku, z którego miał niby iść ten przelew. Na co on stwierdził, że po zatrzymaniu tego przelewu i odesłaniu sprawy do "MOJEGO BANKU" on już nie może podać takich danych. Nie podawajcie żadnych danych i blokujcie ten numer.
Operator podaje się za pracownika PKO i twierdzi, że ktoś usiłuje założyć konto.
Pan że wschodnim akcentem z banku PKO. Podobno zrobiłam jakiś niebezpieczny przelew środków. Nie mam konta w tym banku i powiedziałam, że sprawę oszustwa zgłoszę na policję. On na to, że dzwoni w sprawie oszustwa, niby żeby mi pomóc odzyskać środki (nie robiłam żadnych przelewów xD). Powiedziałam, że jego zgłoszę na policję i nr, z którego dzwoni. On dalej ciągnął ten sam temat, a jak powiedziałam do niego "spier****j" to powiedział, że rozmowa jest nagrywana i to on mnie zgłosi na policję za brzydkie słownictwo ?
Twierdzą że mam u nich konto. I że było włamanie. OSZYSTWO!
Potwierdzam dzisiaj do mnie dzwonił i pierniczył że ktoś dokonał nieautoryzowanego przelewu z mojego konta na kwotę 700 zł tylko problem miał gość bo ja nie mam konta w PKO blokować odrazu nawet nie odbierać
Zadzwonił do mnie z tego numeru człowiek mówiący z rosyjskim/ukraińskim akcentem, znał moje imię (skąd???) powiedział, że jest z "działu monitoringu finansowego" i zaczął mówić coś o założeniu na moje dane konta na giełdzie papierów wartościowych i wykonaniu jakiegoś przelewu na to konto. Po usłyszeniu tego rozłączyłem się, ponieważ jako żywo przypominało to oszustwa opisywane ostatnio przez Niebezpiecznik. Miałem też akurat przed sobą na ekranie otwartą bankowość internetową i żadnego takiego przelewu nie ma, więc ewidentne oszustwo.
Tak oszust uwaga. He mógł się chociaż lepiej przygotować mówi , że z mojego konta zostały wysłane pieniadze na jakiegos kolesia a później pyta w którym banku mam konto ;) he dobry ale pewnie są ludzie co się niestety nabiorą
nie odbierać oszuści,
Operator podszywa się pod PKO, przy czym mówi z akcentem wschodnim
Wystarczy się rozłączyć wejść na stronę banku zobaczyć przelewy i po sprawie widać , że oszuści
Przedstawił się jako pracownik banku z informacją że nastąpiło włamanie na moje konto. OSZUST
Pan z ukraińskim akcentem niby dzwoni z banku i mówi o przelewie na 700 zł z mojego konta. Tylko podał bank w którym nie mam konta. Ale ma adres którego nawet w banku nie podałam. Nie wiem skąd. Na szczęście się rozłączyłam i zadzwoniłam do mojego banku. Próba wyłudzenia danych, bardzo niebezpieczne!!!
Próba wyłudzenia, podszywają się pod bank
Próba wyłudzenia.
Podaję się za pracownika banku oszustwo
Próba wyłudzenia danych konta.
Oszuści Pani się przedstawiła powiedziała powiedziala że rozmowa nagrywana że chciano mi ukraść pieniądze z konta. Jak powiedziałam Że bardzo dobrze bo chciałabym żeby wysłała ja na policję bo są iszustami rozłączyła się.
Prawdopodobieństwo oszustwa. Pan z akcentem dzwoni w imieniu Banku
oszuści, pan z ukraińskim akcentem chce potwierdzenia przelewu
Dziwne bo numer identyfikowany jest jako PKO Bank Lublin. Ktoś to powinien zablokować. Pyta czy to Pan Paweł i się rozłącza. Przekręt.
Pan z akcentem podaje się za pracownika banku, chce dane do naszego konta a kiedy powiedziałam, że dane te ma w przelewie w systemie to się rozłączył. Najbardziej niepokojące jest to że zna imię.
Niestety, okradli mnie. Chyba Ukraińcy. Pilnujcie się
Oszut. Podaje się za pracownika banku. Mówi, że chce potwierdzić przelew, który dokonałam chwilę temu na 700 złotych. Powiedziałam, że zgłoszę numer na policję, ale pan zachęcał do sprawdzenia telefonu (to spoofing, więc łatwo można się wkręcić).
Tel. z .. nr banku PKO BP. Ukraińcy. Mówią, że ktoś się włamał na konto, w tle rozmowy ,normalna infolinia. Oszuści!!!
Oszuści. Podają się za pracowników banku.
obcokrajowiec, dziwny akcent, pracownik PKO- oszust,
Oszust. Dzwoni często i mówi że chciano użyć moich danych na giełdzie papierów wartościowych
Oszuści, proszę nie odbierać
Oszust podający się za pracownika pko
Podają się za pracowników banku PKO i mówią że zaobserwowali dziwne ruchy na koncie itd.
Pan z ukraińskim akcentem podszywa się pod pracownika banku PKO. Próba wyłudzenia pieniędzy
Oszuści. Informują o zagrożeniu konta bankowego
Oszuści! Niejaki Aleksander Dembowski z ukraińskim akcentem z banku PKO, w którym nawet nie mam konta. Mówił o podejrzanej transakcji na kwotę ok. 700zł. Na moje stwierdzenie, że to oszustwo odpowiedział "Broń Boże" ...
oszusci z lublina
Dziś o godzinie 12:16 i 12:17 odebrałam połączenie z PKO BANK POLSKI (815356060) z prośbą o weryfikację przelewu, który zrobiłam wczoraj na kwotę 750 zł. Oczywiście nie robiłam takiego przelewu, co ciekawe - tylko na 715 zł. Pan łączący się ze mną poprosił o podanie tytułu przelewu - gdy powiedziałam prawdę, że podałam swoje imię i nazwisko, stwierdził że to błąd i sprawa zostanie zgłoszona na policję. Skontaktowałam się z infolinią banku PKO BP, w którym otrzymałam potwierdzenie iż nigdy nie dzwonią do ludzi, którzy nie są ich klientami, tylko i wyłącznie do swoich, w momencie gdy przelew jest robiony na naprawdę dużą kwotę. Nie dajcie się oszukać. Nawet jeśli później będzie do was dzwoniła "policja". Policja nie prowadzi spraw przez telefon.
TO NUMER INFOLINNI ALE PYTAC CZY SPRAWE MOZNA ZALATWIĆ W BANKU JAK ODMOWIA TO SIE ROZLACZYC, CALY PRZEKRET TO SPOOFING CZYLI PODSZYWANIE SIE POD NUMERY TAKZE NIE ZAWSZE ZADZWONI DO NAS PRAWDZIWY PRACOWNIK!!
Dzwonił Pan o zagranicznym akcencie przedstawiający się jako pracownik BKO Bank Polski wyłudzać dane albo co gorszego OSZUST
próba wyłudzenia środków
Dzwonił do mnie z tego numeru człowiek podający się za pracownika banku Jarosław Piotrowski mówiący z dziwnym akcentem twierdząc, że z mojego konta został 10 min temu zrobiony przelew na kwotę 700zł na konto Mateusza Rawickiego, który jest oszustem i muszę aplikację 'szybka pomoc' zainstalować. Jak stwierdziłam , że nie będę nic instalować, to powiedział, że zablokują mi konto. Oczywiście nic takiego się nie stało.
Podobno była próba przelania z mojego konta na konto PKO bp 600 zł. Pan nie był w stanie odpowiedzieć z jakiego banku była próba realizacji przelewu. Po poproszeniu o ponowne przedstawienie się pan jedynie podał że pracuje w PKO bp. Oraz że system sam wybiera numer telefonu na który dzwoni..
Bardzo niebezpieczne!! Oszukują ludzi !!! Podają się za pracowników banku !!!
Podają się za pracownika PKO BP i informują o zablokowaniu przelewu bo adresat figuruje jako oszust. Próbują uzyskać dane osobowe i przejąć konto.
Osoba kontaktuje się z informacją o próbie zmiany numeru do konta,zaczynając rozmowe podaje tylko imie adresata.
Złodzieje podszywający się pod pko
Dzwonił Pan o zagranicznym akcencie przedstawiający się jako pracownik BKO Bank Polski wyłudzać dane albo co gorszego OSZUST.
 Tak jakby ktoś chciał to zgłaszać do PKO to powiem że uzyskałam tylko odpowiedź zarówno w banku jak i na infolinii "zdarza się"
przedstawia sie jako PKO
Dziś o godzinie 12:16 i 12:17 odebrałam połączenie z PKO BANK POLSKI (815356060) z prośbą o weryfikację przelewu, który zrobiłam wczoraj na kwotę 750 zł. Oczywiście nie robiłam takiego przelewu, tylko na 715 zł. Pan łączący się ze mną poprosił o podanie tytułu przelewu - gdy powiedziałam prawdę, że podałam swoje imię i nazwisko, stwierdził że to błąd i sprawa zostanie zgłoszona na policję. Skontaktowałam się z infolinią banku PKO BP, w którym otrzymałam potwierdzenie iż nigdy nie dzwonią do ludzi, którzy nie są ich klientami, tylko i wyłącznie do swoich, w momencie gdy przelew jest robiony na naprawdę dużą kwotę.
Czy taką sytuację trzeba zgłosić na policję?
Niby z PKO ale to oszuści
podpisalem umowe na rachunek i dlatego dzwonia
Oszustka ze wschodnim akcentem. Bardzo namolna
Oszuści
PKO Bank Polski - wyświetla się , jednak po głosie słychać, obcokrajowiec. Blokada przelewu wychodzącego , chęć wyłudzenia danych
UWAGA!!!!! Drugi raz do mnie dzwonią! Niby z PKO! Oszuści!
Oszustwo
Pani dzwoni w sprawie potwierdzenia operacji na zakup kryptowaluty, pyta czy nie zgubiono dokumentów czy ktoś się nie logowal do bankowości elektronicznej. Kiedy dowiedziała się o braku konta w PKO rozłączyła się.
Dostałem z tego numeru telefon, Pani się nie przedstawiła, powiedziała tylko że jest z PKO BP i zapytała czy wykonywałem przelew do jakiejś osoby, o której pierwszy raz słyszałem. Jak powiedziałem, że nie jestem klientem PKO BP powiedziała, że mają "międzybankowy dział bezpieczeństwa"... Brzmiało to wszystko jak scam, a że nie miałem czasu bawić się z Panią w podchody, to się rozłączyłem dla bezpieczeństwa sprawdzając swoje wszystkie transakcje na kontach z ostatnich dni. W internecie widziałem jednak informacje potwierdzające, że to numer PKO BP... Ktoś z PKO powinien się chyba zainteresować.
Uwaga. OSZUST!
Pan z wschodnim akcentem proponował kredyt w banku PKO szybko się rozłączyłam bo podejrzanie gadał jak katarynka uwaga oszuści!!!
OSZUŚCI !!! Nie odbierać i nie wdawać się w rozmowę. Podszywają się pod pracownika PKO Bank Polski. Mężczyzna z wschodnim akcentem.
Dzwoniła kobieta i podała moje imię i nazwisko gdy potwierdziłam rozłączyła się
Oszuści, uważać
Dzwoniła do mnie dziś kobieta - na wstępie spytała o moje imię i nazwisko, gdy potwierdziłem swoją godność spytałem z kim mam do czynienia. Po tym pytaniu owa Pani się rozłączyła.
Uwaga oszusci!!!
Pan zadzwonił z informacją że ktoś próbuję okraść moje konto bankowe i prosił o zainstalowanie Team Viewera. Podszywał się pod pracownika PKO, warto uważać.
Dzwoniła Pani podająca się za pracownika banku PKO, po potwierdzeniu mojego nazwiska, spytała czy jest mi znana osoba Michał Sienkiewicz, gdy odpowiedziałam, że tak, natychmiast się rozłączyła.
Prawdopodobnie scam bio gość z ukraińskim akcentem się przestraszył jak zmnieniłem nazwisko
Oszusci podają się za PKO uwaga
Podobnie jak u innych. Pan o wschodnio brzmiący akcencie mówił, że dzwoni z banku PKO i, że został wykonany przelew z mojego konta i czy ja wykonywałem ten przelew. Rozłączyłem się.
Mężczyzna z ukraińskim głosem zapytał się czy dodzwonił się do (moje imie). Potem powiedział, że rozmowa jest nagrywana, a jak odpowiedziałam, że nie chce być nagrywana, to zapytał dlaczego. Wtedy grzecznie się pożegnałam mówiąc do widzenia. W historii telefonu, zauważyłam że już miałam kiedyś połączenie nieodebrane z tego numeru.
Oszust. Mężczyzna ze wschodnim akcentem podawał się za pracownika departamentu bezpieczeństwa banku Pekao. Pytał czy ostatnio zlecałam przelew Mateuszowi Rawickiemu na kwotę 700 zł i mówił, że blokuje tą kwotę a ta osoba jest oszustem i że ma już 20 takich zgłoszeń, dlatego zgłasza to na policję. Mówi, żeby sobie zapisać nazwisko oszusta i jego jako pracownika dyktuje dane Jarosław Piatrowski podaje id pracownika 11252. Zadaje różne pytania czy korzystałam w ciągu 2 tyg z jakiś płatności internetowych czy coś kupowałam, czy korzystam z wifi ogólnodostępnych w sklepach, czy kupując coś w sklepie biorę paragon ze sobą i żebym uważała bo może to być niebezpieczne. Ogólnie nakierowuje tak rozmowę aby wzbudzić zaufanie i troskę. Zaznacza, że przekaże sprawę na policję i że teraz mam dwa wyjścia. Mogę udać się do Warszawy do siedziby departamentu bezpieczeństwa lub mogę zablokować ten przelew zdalnie. Pyta którą opcję wybieram. Pyta czy mam mam zanistalowana instalacje bankową, która bank udostępnił klientom w czasie koronawirusa " szybka pomoc" objaśnia dokładnie jak wygląda niebieska ze strzałkami. Oferuję chęć pomocy w aktywowaniu tej aplikacji. Po mojej odpowiedzi, że nie będę nic instalować i przejdę się osobiście do banku i to zrobię i że nie wiem czy jest rzeczywiście pracownikiem banku a nie oszustem mówi, że przecież mogę sobie sprawdzić ten numer z którego dzwoni. Mówię, że sprawdzę bo to on jest oszustem i przejdę się do banku sprawdzić... rozłączył się
Nie odbierajcie! Oszuści !
Oszust pod tym numerem podawano sie za pracownika banku pko bp i pan próbował wmówić że właśnie ktoś chciał z mojego konta zrobic przelew i trzeba zgłosic to na policje chciał dane nr klienta itp. uwaga próba wyłudzenia danych - naciagacze oszuści
Oszuści wyłudzają w nieudolny sposób dane
Uwaga.Próba wyłudzenia danych osobowych.Pani podaje się za pracownice banku i pyta jak w komentarzu ponizej o Michała Sienkiewicza.Zaciąga przy tym ze wschodnim akcentem tak ze az uszy bolą.Nie odbierać.Zablokować.
Dzwonił koło godziny 17 po odebraniu połączenia odrazu usłyszałam dzień dobry i moje imię oraz przedstawiał się jako pracownik banku P.K.O nic nie mam wspólnego z tym bankiem odrazu się rozłaczyłam i zablokowałam nr. Dzwonił jeszcze 2 razy to oszuści , wykradają nasze dane z sieciowek w których mamy karty stałego klienta uważajcie
Oszuści! Próbują wyłudzić dane podając się za pracowników banków!
Zadzwonił Pan "Piotr Kamiński", niby z PKO BP, informując mnie o niebezpieczeństwie przejęcia moich danych i niebezpiecznej dyspozycji bankowej, przez "Michała Sienkiewicza". Słyszałam o takim sposobie przechwycenia danych i próbie włamania na konto. Podziękowałam Panu za informację i poinformowałam, że zgłaszam tę próbę wyłudzenia na policję, przerwałam połączenie. Zadzwoniłam do banku i tam również zgłosiłam sprawę. Uważajcie!
Scam! Naciągacze podszywają się pod bank lub fotowoltaike w zależności od dnia...
Niby wykonałam przelew na jakiego Jakuba Kreczynskiego . Nie mam konta w tym banku i nigdy nie miałam. Pan zaciąga wschodnim akcentem że ledwo można go zrozumieć .Nie odbierać !!!!
Uwaga oszust! Pan ze wschodnim akcentem przedstawia się jako Piotr Rogowskie niby oszust Mateusz Rawicki w Sopocie przelał 700 zł z mojego konta w PKO, a nawet nie mam konta w PKO :D
Dodatkowe potwierdzenie wzięcia pożyczki online w PKO. Dwa pytania z odpowiedzią "tak lub nie" bez wyciągania jakichkolwiek informacji
Dziś Pani podając się za pracownika banku informowała mnie, że ktoś przejął moje dane i zarządza moim kontem. Zadawała pytania wyraźnie chciała mnie okraść. Byłam czujna
Ukraińscy tudzież tzw. wschodni oszuści podszywający się pod jeden z polskich banków. Wyłudzają dane do oszustw na kontach bankowych Polaków
Oszuści, chcieli wymusić dane osobowe
slaby scammer, musi jeszce poćwiczyć, na pytanie skad ma moj numer od razu zmiekła mu pała i sie wylączył,
Zadzwoniła dzis do mnie pan z dziwny akcentem przedstawił się jako Aleksander Dembski pracownik Pko. Podał swoj nr pracownika i powiedzaial, ze z mojego konta ktoś próbował zrobić zwrot w wysokości 700zl na nazwisko Dawida Piekarczyk a że ten pan już jest podejrzany w związki z tym do mnie dzwonią żebym zainstalowała antywirusa. Że oni mnie połącza z działem technicznym i powiedza jak to zrobić. I wtedy mi się dopiero "lampka zaświeciła". Powiedziałam, że sama podjadę zaraz do banku i na miejscu to zrobię. Gość znał moje imię, nazwisko i miejscowośc mojego banku. W międzyczasie przyszedl mi sms ipko z linkiem do aplikacji i jego nazwisko. Wykasowałam to i zadzwoniam do swojego banku dowiedzieć sie czy wsystko ok z moim kontem. Na szczęście nic nie podawałam ani nie instalowałam. Uwaga na tych dziadów!!!!
Mama wieczorem korzystała z aplikacji IKO (było grubo po 22), i zaraz po wykonaniu przelewu rozdzwonił się telefon. Drugi raz próbował koło 23, potem dwa razy następnego dnia aż w końcu mama odebrała. Kobieta przedstawiła się jako pracownica banku PKO BP, powiedziała że bank losowo weryfikuje przelewy i że mama musi podać dane do weryfikacji, zacząwszy od daty urodzenia, miasta, etc. Matula się oburzyła i powiedziała że potwierdza wykonanie takiego przelewu i to powinno im wystarczyć, na co kobieta jeszcze PONAD DWADZIEŚCIA MINUT wykłócała się z nią że jak nie poda tych danych to wstrzymają przelew, że ma czas do 14:00. Mama z emerycką werwą zaczęła wykrzykiwać że zmieni bank za te niebezpieczne procedury, tymczasem pani po drugiej stronie była nieugięta i groziła cofnięciem przelewu. Potem dzwoniła jeszcze raz, dokładnie z tą samą gadką!!!!! Mama nie dała się zwieść i PRZELEWU NIKT NIE COFNĄŁ, ABSOLUTNE OSZUSTWO. Uważajcie, kobieta mówiła normalnie po polsku, brzmiała naprawdę spokojnie i wiarygodnie!!!! Tłumaczyła jej jeszcze że w internecie w aplikacji jest jakaś zakładka która można potwierdzić przelew, dziwnym trafem nic z tym nie zrobiliśmy i wszystko jest w porządku.
Przedstawiciel PKO banku, w sprawie przelewu na konto Dawid Piekarczyk. Oszustwo
Oszuści, dzwonią niby z Banku PKO, akcent wskazywał na obcokrajowca, Pan chciał zainstalować program na telefonie.
Przesympatyczny "przedstawiciel" banku Pekao (znał moje imię!), chciał mi pomóc przy zakładaniu nowego konta, bo przed godziną logowałam się do aplikacji i podobno miałam problemy z utworzeniem konta. Po zaprzeczeniu przeze mnie, że nie próbowałam zakładać konta pan powiedział, ze otrzymali prośbę z mojego konta o przesłanie danych osobowych, skoro to nie ode mnie wyszło, to połączy się z działem technicznym... tutaj rozłączyłam się. Próbowano do mnie dzwonić z tego numeru jeszcze 4 razy tego samego dnia i z nr 81 835 60 60 kilka razy następnego dnia, bo poprzedni zablokowałam.
Nie odbierać
Człowiek z rosyjskim akcentem przedstawia się jako pracownik NBP, brzmi niewiarygodnie, ale zna imię i nazwisko osoby do której dzwoni
Oszuści masakra
Ta sama osoba (ze wschodnim akcentem) dzwoni podając się za pracownika PKO BP (poprzednio dzwonił z numeru infolinii PKO BP) i informuje o posiadaniu skanu dowodu osobistego i możliwości zaciągnięcia kredytów w różnych bankach. Twierdzi, że wpłynęło zlecenie finansowania zakupu Bitcoins z mojego konta. Wypytuje o różne informacje i zawiadamia o prowadzeniu dochodzenia w sprawie możliwych oszustw przez Policję. Proponuje przełączenie na rozmowę z rzekomym policjantem w celu pozyskania informacji. Kontaktowałem się w tej sprawie z bankiem. Uzyskałem potwierdzenie, że to OSZUŚCI.
Podszywają się pod prawdziwy numer banku najpierw infolinia tym razem pod telefon z mojego oddziału banku PKO. Dzwoniłem do banku to potwierdzili że oszuści podszywają się pod ich nr telefonu i moim zdaniem bank powinien ostrzec swoich klientów o tym że z ich numeru mogą dzwonić oszuści!!!
Postanowiłem się zabawić :). Zadzwoniła kobieta ze wschodnim akcentem, informując mnie, że nazywa się Maria Kwaśniewska i jest przedstawicielem PKO Bank Polski jej numer identyfikacyjny to 51323 i że niejako Mateusz Rawicki dokonał przelewu, który został zablokowany przez bank, jako by ta osoba dokonywała już przelewów podejrzanych. Zaproponowała jako 2 możliwe rozwiązania jedno to wybranie się do głównej siedziby do Warszawy :D drugie to zainstalowanie aplikacji do zdalnej pomocy z Google play :) po słownych potyczkach i mojej odmowie przekierowała moją rozmowę do "technika" który udając, że coś przegląda w systemie i nawijając w kółko to samo co kobieta, informował kilkakrotnie, że rozmowa jest nagrywana a sprawa zgłoszona na policję. Po informacji, że ja również nagrywam, chciał się rozłączyć, jeszcze kilka zdań padło niewnoszących nic w temacie i zakończył rozmowę. Dodam, że 1-2 tygodnie wcześniej dzwonili do żony. Uwaga na instalację jakichkolwiek aplikacji to moja rada na oszustów.
W dniu dzisiejszym wykonałem przelew z mojego konta. Dzwonił pan z wyraźnym ukraińskim akcentem. Prosił o potwierdzenie autoryzacji przelewu. Znał wszystkie dane z przelewu. Niczego nie starał się dowiedzieć. Zadzwoniłem na inny numer infolinii PKO BP. Konsultantka po autoryzacji potwierdziła poprawność przelewu. Poinformowała, że na infolinii pracuje pan z Ukrainy i dzwoni z potwierdzeniem przelewów. Ten fakt wykorzystują też oszuści dzwoniąc z telefonu z nakładką wyświetlającą u odbierających numer telefonu infolinii. Nie podawać żadnych danych!!!
Do mnie też dzisiaj dzwonił - przedstawił się jako Piotr Rogowski - dane te same oszust Mateusz Rawicki w Sopocie przelał 700 zł (nawet nie mam na tym koncie tyle :D) spuściłem go z bandy
Dzowni jako przedstawiciel banku PKO i próbuje wyłudzić dane osobowe
Jakieś cioty zza wschodniej granicy nie odbierać i od razu blokować przedstawiają się jako przedstawiciele banku
W rozmowach z przedstawicielami fotowoltaiki przedstawiałem się innym imieniem i nazwiskiem. I to właśnie z tymi danymi dzwonil pan i szedstawial bajki o przelewie i kredycie zaciągnie tym w banku z którego usług nigdy nie korzystałem. Jak dałem mu do zrozumienia że wiem o co chodzi stał się bardzo wulgarny. Z pewnością z infolinii dotyczącej fotowoltaiki wyciągają dane swoich potencjalnych ofiar
Uwaga!!!! OSZUSTWO, PRÓBA PRZEJĘCIA PIENIĘDZY Z RACHUNKU BANKOWEGO. Kobieta z rosyjskim akcentem zapytała, czy właśnie zleciłam przelew z mojego rachunku i pewnie chciała zaproponować, że "zabezpieczą" moje pieniądze.
Dzwonił gościu znał moje imię i nazwisko. Powiedział, że poszukiwany Michał Sinkiewicz próbował wyłudzić pieniądze z mojego konta 700 zł.
Niby z departamentu bezpieczeństwa
Oszustwo. próba wyłudzenia danych.podają się za bank
Podszywanie się pod pracownika banku. Chcą wyłudzić dane
Ukrainiec i Ukrainka, chcą wyłudzić dane do logowania w banku. Darmozjady
miałam to samo przed chwilą. Co z tym zrobić ? zgłoiśc na policję?
Przedstawił się jako gość z banku PKO Bank Polski pod pretekstem że przed chwilą ktoś przelał z mojego konta 900 pln i próbował to potwierdzić
Od nieznajomych nie odbieram - jak widać z komentarzy numer do zablokowania
Podszywanie się pod pracownika banku.
Ukrainka chce wyłudzić dane.
Podszywa się pod bank PKO SA i próbuje wyłudzić wrażliwe dane!!!!!
To nie jest automat ,groził mi i mowil że jest nie do namierzenia
Pan z wyraźnym wschodnim akcentem ale z polskim imieniem i nazwiskiem chciał potwierdzenia wykonania przelewu z mojego konta z PKO. Powtórzyłam kilka razy nie posiadam konta w PKO I się rozłączył, ale znał moje imię. Po rozmowie stwierdzam że raczej dobry automat niż człowiek. Nagle się rozłączył
Dzwoni i mówi że jest z PKO i że z mojego konta był robiony przelew na 700zl
Naciaganie i zastraszanie. Zaciąga jezykiem rosyjskim
Gość z rosyjskim akcentem próbował wmówić mi,że ktoś z mojego konta w banku PKO zrobił jakiś przelew.Pech chciał,że nie mam konta w banku PKO.Oszuści próbujący wyłudzić dane.Uważajcie !!!
Jakaś Ukrainka podająca się za pracownika banku PKO, czuć oszustwo na kilometr
Uwaga oszust!
Oszuści podajqcy się za pracowników banku
Łamana polszczyzna, podaje się za bank, że niby ktoś z mojego konta przelew chciał zrobić
bardzo niedobre
OSZUŚCI !!!!!
Oszustwo!!! Podają się za bank, znają imię i nazwisko, próba wyczyszczenia konta bankowego.
Próba zdobycia danych bankowych
Po przeczytaniu komentarzy nie odebrałem. Dzwonił już kilkakrotnie
pod tym numerem podawano sie za pracownika banku pko bp i pan próbował wmówić że właśnie ktoś chciał z mojego konta zrobic przelew i trzeba zgłosic to na policje chciał dane nr klienta itp. uwaga próba wyłudzenia danych - naciagacze oszuści
Wydzwania do mnie cały dzień, nie odbieram z takich numerów połączeń… Po przeczytaniu komentarzy, stwierdzam, że był to bardzo dobry krok… Uważajcie!
Próba wyłudzenia danych dostępowych do konta bankowego. Gościu z akcentem rosyjskim albo ukraińskim. Szukają naiwnych - oszuści. 12.01.2022
Namawianie, klamstwa o rachunku bankowym.
Dzięki komentarzom poniżej nie odebrałam, szczególnie, że z Lublinem nic nie mam wspólnego.
Dzwoni jakiś koleś i podstawia się za pracownika PKO. Odrazu po wymianie wiadomo że jakiś oszust. Nie potrafi się wysłowić poprawnie. . Blebla lub próbuje mówić dobrze po Polsku wkręca coś o tranzakcji kupna bitkojnow. Dokładnie wystawienie wniosku o potwierdzenie przelewu na zakup kryptowaluty. Myślałem że pęknę że śmiechu wkońcu powiedziałem żeby spadał. Na pewno było mu głupio. Nie dajcie się wkręcać. Banki nie dzwonią w takich sprawach.
Pani ze wschodnim akcentem informująca, że do mnie ktoś podejrzany chce przelać pieniądze... jakieś nieskładne przeciąganie rozmowy...
Uwaga oszust. Nie odbierać.
Wyłudzenie pieniędzy.....UWAGA
Dzwonią Ukraińcy, podają się za biuro ds. bezpieczeństwa i próbują ludzi oszukać że ktoś się im włamał na konto. Ostatecznie próbują namówić człowieka żeby instalował jakąś aplikacje żeby wyciągnąć hajs.
Uwaga oszust, wyłudzanie danych. Telefony przeważnie biorą z wystawionych na OLX ogłoszeń, dlatego znają imię. Rozłączyłem się w trakcie co także proponuję. Mężczyzna z akcentem rosyjskim bądź ukraińskim. Kolejny oszust usiłujący włamać się na konto bankowe.
Dzwoniła kobieta zaciągała po ukraińsku ze z mojego konta został wstrzymamy przelew do pana x na 400 zł a pan widnieje w PKO jako oszust
Wyłudzenia pieniędzy podają się za pracownika banku pko
Dzwonił do mnie z tego numeru jakiś Ukrainiec podawał się za pracownika banku PKO i mówił o podejrzanym przelewie na 600 zł z mojego konta lub na moje konto. W ogóle nie rozumiałam co do mnie mówił. Danych nie zdążył wyłudzić ponieważ się rozłączyłam.
Gość o wschodnim akcencie podaje się za pracownika banku znając moje dane prubował mi wmówić że ktoś chce zrobić przelew z mojego konta na kwotę 1000zl i proponuję zmianę danych do logowania UWAGA OSZUST
Oszuści i naciągacze
Dzwonił jakiś gość ze wschodnim akcentem z pytaniem czy zakładałem konto Euro w banku PKO. Zwykle wyłudzanie danych żeby ukraść pieniądze z konta. Polecam uważać.
Tu akurat moich danych chyba nie znal, bo przekrecil imie, jak mu powiedzialam ze nie tak mam na imie to sie rozlaczyl
Tak samo - wschodni akcent, pytania i w tle odgłos pracy - jak w banku, stukot w klawisze , pytanie o IKO, saldo , Michał Sinkiewicz coś mi podobno wysłał bez autoryzacji- tylko do diabła skąd mój adres???
Dzwonił gościu znał moje imię i nazwisko. Powiedział, że poszukiwany Michał Sinkiewicz próbował wyłudzić pieniądze z mojego konta 700 zł. Zdziwiłam się, że bank dzwoni do mnie na telefon firmowy, a nie na prywatny. Pan bardzo wiarygodny, potrzebowała sprawę wyłudzenia pieniędzy zgłosić na policję. Mówił też o ubezpieczeniu konta. UWAŻAJCIE !!!
Pan bardzo zaciągający po ukraińsku zada danych wrażliwych. Wyłudzanie danych
Oszuści. Uważajcie chcą wyłudzić dane! Zgłaszajcie na policję.
uwaga oszuści.
UWAGA! Próba wyłudzenia danych na nieautoryzowany przelew do banku PKO BP.
Jak wcześniej proba wyłudzenia danych pod pretekstem rzekomego przelewu .Pan przedstawil sie jako biuro bezpieczenstwa banku PKO.
Fałszywa infolinia banku.
Mężczyzna z akcentem ukraińskim,rosyjskim podszywający się pod PKO bp i tak się wyświetlił numer przy połączeniu
Podszywa się pod bank polski. Wschodni akcent.Oszustwo. Próba wyłudzenia danych.
Uwaga!!!! Oszuści. Wyłudzają dane do konta w banku. Nie podawać żadnych danych.
ja w poprzednich komentarzach, pan podszywa się pod pracownika banku
Oszustwo obcy akcent 700 zł nieautoryzowany przelew
Wschodni akcent Oszustwo Próba wyłudzenia danych
Oszuści wyłudzacze danych bankowych
Dziś do donnie dzwonił pan z PKO z akcentem ten sam numer chciał wykręcić co ludzie opisują poniżej uważajcie na ten numer zgłosiłem na policji i dobrego dodałem nękanie
Oszustwo finansowe - dzwoni ktoś ze wschodnim akcentem z banku PKO i próbuje wyłudzić dane plus mowa o nieautoryzowanym przelewie na 500 zł
Oszustwo - pani z wschodnim akcentem, przedstawia się jako pracownik Banku PKO BP( Anna Mazur), informuje, że z konta zostało złożone zamówienie na zakup bitcoinów za 5 tys. Zna imię.
Zadzwoniła do mnie osoba z numeru 815356060, która przedstawiła się jako pracownik PKO Robert Szymański specjalista działu technicznego o numerze pracowniczym 52112347. Pan mówił z delikatnie zagranicznym akcentem i nie wyrażał się w pełni poprawną polszczyzną co nie zdarza się u pracowników banku. Twierdził że został z mojego konta zaplanowany przelew na 700 złotych dla chyba Dawida Piekarczyka i że dla anulowania muszę pobrać aplikację mobilną działu technicznego którą wyślą mi w sms. Numer ten jest faktycznym numerem działu technicznego co oszust wykorzystuje dla zwiększenia swojej wiarygodności.
Gościu że wschodnim akcentem próbował mi wmówić że wykonałem nieautoryzowany przelew na 600 PLN do innego banku. Próba wyłudzenia danych logowania na konto banku PKO
Oszust, próba wyłudzenia danych osobowych na rzekome przelewy bankowe
Ошуканьці
Oszustwo finansowe - dzwoni ktoś ze wschodnim akcentem z banku PKO i próbuje wyłudzić dane plus mowa o nieautoryzowanym przelewie na 700 zł
Dzwonił jakiś Wiktor, powiedział, że skradziono mi dane i, że zrobiłam przelew na 900 zł i, żebym mu podała niezbędne dane, to mi pomoże ogarnąć sprawę, he he xD
Oszustwo wyłudzenie danych
Nie odbierać, oszuści, nie podawać żadnych danych, pobierają kasę z konta
Oszuści niby z banku z PKO
Oczywiscie gadka, ze podejrzany przelew itp, z Banku PKO (choc nie mam tam konta), powiedzialem zeby mnie w d. pocałował i nie tracil mojego czasu! Gosciu sam zaczal przeklinac, wiec tylko potwierdzil moje stwierdzenie!
Pani dzwoni, podając się za specjalistę działu finansowego , żeby potwierdzić, że z mojego konta został zrobiony przelew 400zł dla p. Dawida Piekarczyka, który w ich bazie danych figuruje jako oszust i ona musi przelew zablokować i zgłosić sprawę. W tym celu mam podać w jakiś bankach mam konta. Po informacji, że uważam, że to oszustwo i zgłoszę sprawę na policję, Pani zaczęła krzyczeć, że ona przecież nie chce moich danych personalnych i że to ona mnie zgłosi na policję, że wspieram oszustów.
+48815356060 próba wyłudzania danych, jakieś oszustwo
Oszuści. Próbują wyłudzić dane i zainfekować urządzenia.
Uwaga próba wyłudzenia danych bankowości elektronicznej! Oszustka ze wschodnim akcentem podszywajaca się pod doradcę z PKO . Zna imię właściciela telefonu. Oszustka informuje o "nieatoryzowanej transakcji na koncie" Rozłącza się po poinformowaniu o nagrywaniu rozmowy
Oszuści. Znani z Youtube...Nawet numeru nie chce się im zmienić
Oszuści. Tak jak Państwo poniżej pisali- ktoś przelał z mojego konta kwotę 700zł, chciał wziąć pożyczkę... Pan ze wschodnim akcentem (Adam Ostrowski) chciał zabezpieczyć moje konto. Gdy zaczęłam zadawać pytania to się rozłączył. Ściema.
Uwaga!!! Zgadzam się ze wszystkimi komentarzami- oszust próbujący wyłudzić dane! Niby ktoś chciał z mojego konta zrobić przelew na 920 zł, nie dajcie się nabrać!
proba wyludzenia danych do bankowosci internetowej. podano nazwisko Sienkiewicz .
To samo co wyżej nazwisko Sienkiewicz Michał ubezpieczenie
Jaki pan pani to i oszuści , dziś dzban chciał mnie okraść , więc przestroga dla innych uważajcie i nie instalujcie żadnych aplikacji !!!
To samo co wcześniejsze komentarze. UBEZPIECZENIE KONTA ITP....700ZL
Pan że wschodnim akcentem przedstawił się jako Wiktor Szurek z banku PKO z departamentu bezpieczeństwa i poinformował mnie o próbie przelewu z mojego konta. Oszust i nic więcej
tak jak poprzednicy. Pan ze wschodnim akcentem, przedstawił się jako pracownik PKO - Aleksander Dębowski. Informował o podejrzanym przelewie z mojego konta w wysokości 700 zł. Powiedział, że doszło do oszustwa i sprawa trafi na policję. Chciał również poznać nazwę banku z którego korzystam, by móc poinformować o zaistniałej sytuacji.
Okradli mnie na 30 tys... Sprawa na policji. Marcin Woda tak się przedstawil
Pod pretekstem banku PKO, chce mnie ostrzec, że ktoś próbował wziąć na mnie pożyczkę, abym zrobil autoryzację i przelał swoje pieniądze z konta na inne. Kradzież, wyłudzanie, od razu do spamu.
Oszuści.
 Potwierdzenie przelewu na kwotę 750 dla niejakiego Strzelczyka.Jak odpowiedziałem,że potwierdzam taki przelew to pan z ukraińskim akcentem nie wiedział co powiedzieć i się rozłączył
Próba wyłudzenia danych do bankowości internetowej
Oszustwo. Babka ze wschodnim akcentem podaje się za pracownika banku PKO.
Pani z akcentem rosyjskim prosi o dane , mówi o zagrożeniu danych osobowych , transakcja 700 zł Pan Michała Sienkiewicz chciał pobrać podobno z mojego konta. Uważajcie !!!
Pan z obcym akcentem prosi o dane , mówi o zagrożeniu danych osobowych, naruszenie RODO, była próba wypłaty z konta kwoty 700 zł Pan Michała Sienkiewicz chciał pobrać podobno z mojego konta. Oszustwo!
Bank PKO BP autoryzacja przelewu
Oszust podszywajacy się pod doradcę z pko . Pytanie skąd znał imię. Niby ktoś się mial włamać na moje konto i mam podać nr klienta - chacha wystaszyl się jak powiedziałam ze policja go namierza i momentalnie rozłączył. wschodni akcent
NIE ODBIERAC, DODAC DO SPAMU. Oszustwo. Akcent wschodni. Pojawia się wizytówka niby banku PKO Bank Polski, więc niektórzy, szczególnie starsi, którzy posiadają konto w PKO BP nabiorą się...
Oszust wyłudzający dane do konta pko
Podszywają się pod PKO BP. Próba wyłudzania danych osobowych tudzież nakłanianie do instalowania niebezpiecznego oprogramowania. Wyświetla się prawidłowy numer infolinii PKO, uważać.
Oszuści!!!!!
Podszywa się pod pracownika PKO BP
Dzisiaj próbował wyłudzić dane do konta bankowego, chciał numer użytkownika, numer karty itd., został spławiony. Na pytanie o dziwny bardzo wschodni akcent, prawie się obraził twierdząc, że jest studentem jednego z krajów graniczących od wschodu z Polską. Proszę uważać na ten numer
Oszuści! I nikt z tym nic nie robi…
Ukraiński akcent Oszust poinformował mnie, że jakiś Sienkiewicz ktoś próbował zrobić przelew z mojego konta na 700 zł, próbował wziąć pożyczkę i zmienić mój numer w oddziale banku. Poprosiłam o dane os dzwoniącej i adres oddziału - polacz nie rozłączone.
Oszustwo, próba przekonania do instalacji oprogramowania.
Osoba z akcentem ukraińskim podaje się za pracownika banku być może w celu wyciągnięcia danych do konta. Na początku informuje że z naszego konta zrobiono przelew.
Dzwonil do mnie facet z dziwnym akcentem. Powiedział, że dziwni z PKO gdzie ja nie mam konta w PKO... Znał tylko moje imię i pytał czy potwierdzam przelew 1700 zł na Piekarskiego. Więc ja chwila ciszy, a on Pani Agnieszko potwierdza Pani? Proszę powiedzieć..
UWAGA! podszywają sie po PKO BP. Oszuści!
Oszustwo, uważać. Pan z rosyjskim akcentem podaje się za pracownika Pekao.
Naciągacze, próbowali wmówić mi atak hakerski na moje konto...
Miałam podobny tel przed chwilą. Pan z rosyjskim akcentem i również z prośbą potwierdzenia przelewu z mojego konta do banku PKO na kwotę 1800zł. Zaprzeczyłam i poprosiłam o zgłoszenie sprawy jako FRAUD - próba wyłudzania pieniędzy, oraz przesłanie informacji jak zakończyła/wyjaśniła się sprawa pi jej zakończeniu. Pań był bardzo zdziwiony taka prośbą, że niby na jakiej podstawie ma mi takie informacje przekazać na koniec sprawy po wyjaśnieniu, gdy mu powiedziałam że przecież sam zgłosił mi próbę przelania środków których nie potwierdzam co automatycznie jest potwierdzeniem kradzieży danych i wyłudzania środków To się rozłączył.
Dzwonią i wyświetla się że PKO Bank Polski
Dzwoni człowiek podający się za konsultanta PKO BP ds. bezpieczeństwa z pytaniem, czy dokonywano przelewów na duże kwoty.
Spam
Osoba przedstawiła się jako pani Anna Jackowska (prawdopodobnie zmyślone albo podszywa się pod kogoś), rzekomo pracownik PKO BP (akcent rosyjski lub pokrewne). Znała moje imię, miała już skądś moje dane. Chciała mojej pomocy w zgłoszeniu jakiegoś pana Piekarskiego który jest oznaczony jako oszust do organów ścigania. Powołała się, na rzekomy przelew między moim kontem a kontem tej osoby na kwotę 400 zł który oczekuje na potwierdzenie. Chciała wyłudzić ode mnie informację czy posiadam konto w innym banku… prawdopodobnie chciała by uzyskać więcej moich danych jeśli bym jej nie przerwał z braku czasu. Bardzo niebezpieczna osoba.
Podaje się za PKO BP, jednak numer nie należy do konsultanta - info potwierdzone na infolinii PKO bp. Wyłudzanie danych osobowych.
Przedstawił się jako Piotr Gajda, chciał dowiedzieć się w jakim banku mam konto i że niby zrobiłam przelew na kwotę 600zl podejrzanemu człowiekowi. Chciał wyciągnąć ode mnie dane mojego banku, i byl zdziwiony że nie posiadam konta i na tym rozmowa się zakończyła.
Facet z ruskim /ukraińskim akcentem przestawił się jako Aleksander Dembowski pracownik pko by poinformować mnie ze była próba przelewu na 700 zł na dane Dawid Piekarski i że zablokowali ta operacje,sprawa zgłoszona na policje i jako ofiara oszustwa bd skladac zeznania. Następnie kilka pytań czy nie zgubiłam karty,na jakich stronach robię zakupy i kazał mi pobrać aplikacje team viewer. Wtedy zapaliła mi się lampka, sprawdziłam nr w Google i na szczęście w porę zareagowałam i rozłączyłam się
wszystko się potwierdza co ludzie piszą w komentarzach a jak się chce oddzwonić to uruchamia się sekretarka banku pko podałem nr na policje ale mówią że to plaga i trzeba uważać.
Telefon od oszusta ukraińskiego przedstawił się jako Aleksander Dębowski z banku PKO. Twierdził, że ktoś chce z mojego konta przelać 700 zł, niejaki Dawid Piekarski. Po moim zapytaniu a w jakim banku posiadam konto, rozłączył się. Znał moje imię i nazwisko.
POTWIERDZAM!!!! cyt: "obcy ukraiński akcent, przedstawił się jako Paweł Kamiński. Twierdził że Michał Sienkiewicz chciał zmienic w banku moj nr telefonu, aby otrzymac kod weryfikacyjny i pobrac 700zl. Gdy powiedziałam że zadzwonie z tym do banku twierdził że tam mi nie pomogą i on musi stworzyć protokół i przekazać policji. Chcial zadać kilka pytać publicznych."
Złodziej
Pan ze wschodnim akcentem. Podaje się za pracownika banku Pekao z działu bezpieczeństwa. Twierdzi, że ktoś utworzył konto na moje dane w ich banku i zrobił przelew na kwotę 900 zł oraz że istnieje ryzyko, że ktoś weźmie kredyt na moje dane. Następnie pan próbuje wyłudzić ode mnie informacje o moim banku.
oszuści uwaga
Podobne doświadczenie jak komentarz niżej, ukraiński akcent, sprawa z kwotą 700zł, straszenie, że dostanę wezwanie na policję w celu ustalenia zeznań.
zadzwonił nic nie mówił i się rozłączył
obcy ukraiński akcent, przedstawił się jako Paweł Kamiński. Twierdził że Michał Sienkiewicz chciał zmienic w banku moj nr telefonu, aby otrzymac kod weryfikacyjny i pobrac 700zl. Gdy powiedziałam że zadzwonie z tym do banku twierdził że tam mi nie pomogą i on musi stworzyć protokół i przekazać policji. Chcial zadać kilka pytać publicznych.
nekacz
Ukraiński akcent prosi o dostęp do konta bankowego.
oszuści podszywają się pod bank PKO BP
Ukraiński akcent prosi o numer konta, typowe oszustwo !!!
dzwoni Pan Dembowski z obcym akcentem podając identyfikator i mówiąc o zablokowanym przelewie na 700 dla Pana Piekarskiego, prosi o zanotowanie danych i po zadaniu kilku pytań np. czy robię zakupy na Allegro, czy udostępniam kartę innym osobom, następnie prosi o zainstalowanie aplikacji na telefonie, rozłączyłam się. Dzwoni powtórnie...
Oszust z wschodnim akcentem! Niby PKO, a ja nawet nie mam tam konta! Nie odbierać!
Jakiś Ukrainiec z dziwnym akcentem, o potwierdzenie rzekomej zablokowanej próby przelewu. Oszustwo. Po kontakcie z PKO nikt się od ich nie kontaktował
Szkoda ze dopiero sprawdziłam teraz numer. Faktycznie obcy ukraiński akcent, przedstawił się jako Paweł Kamiński i podał niby swój Id pracownika. Twierdził że jakis Michał Sienkiewicz chciał wziąć kredyt na mój numer konta. Gdy powiedziałam że pójdę z tym do oddziału banku twierdził że tam mi nie pomogą i on musi stworzyć protokół i przekazać policji. Chcial zadać kilka pytać i z ciekawości chcialam posłuchać jakie to pytania. Gdy powiedziała że nic nie podam z prywatnych danych to się denerwował.
naciagacze podający się za bank
Potwierdzam, info z atakiem na konto internetowe.
Uwaga Od wczoraj dzwonili do mnie min 15 razy i dzisiaj z rana co minutę lub dwie z 6 razy więc się wściekłam i sprawdziłam co to za namolny nr telefonu I z doświadczenia innych za co dziękuję już wiedziałam jak rozmawiać Odebrałam zła że mnie nękają i w słuchawce głos Pani z obcym akcentem przedstawiła się i zapytała mnie z imienia i nazwiska czy rozmawia z właściwą osobą powiedziałam że pomyłka i zakończyła rozmowę grzecznie ale nie dało mi to spokoju i zadzwoniłam pod ten nr i automat informuje że to linia banku ale w związku z tym że wiele lat pracowałam w bankowości to wiem że nagranie powinno wyglądać inaczej Dla pewności zadzwoniłam do banku ale pod nr że strony PKO by dowiedzieć się czy ktoś do mnie dzwonił (każdy telefon wykonany na profilu klienta przed pracownika banku jest odnotowywany na klienta koncie) i oczywiście nie Więc oszuści na 100%
Pozwoliłem człowiekowi rozwinąć się w rozmowie. Dalej idzie w tym kierunku aby zainstalować aplikację szybka pomoc i dzięki niej będzie można ustalić kto usiłował dokonać przelewu z mojego konta. On jako specjalista pomoże w tym. Jeb...niec Jak w końcu powiedziałem co myślę, to grzecznie podziękował i stwierdził, że za brak współpracy blokuje mi konto do wyjaśnienia.
dzwoni jako bank pko oszust!!!!!
Zwykły ukraiński naciągacz próbujący wyłudzić dane osobowe...
Wyłudzenie pieniędzy . Podają się za bank jacyś obcokrajowcy ze wschodu. Nie rozmawiać !!!!
Oszuści, podszywają się pod PKO BP
Wydawać by się mogło że wszystko ok. Jednak po drugiej stronie ukraiński akcent i próba wyłudzania danych osobowych. Uwaga
nekanie wydzwanianie nie odzwyaja sie głuche telefony
Oszuści. Pan z Ukrainy podający się za pracownika banku PKO
Uwaga wschodni akcent próba wyłudzenie info bankowej
Oszuści. Próba wyludzenia danych. Nie gadajcie
Gość ze wschodnim akcentem zwraca się po imieniu nie przedstawiając się, potem mówi że dzwoni z centrum obsługi klienta banku PKO BP i że z mojego konta wyszedł niby jakiś przelew. Oszustwo
Podobno p. z pkobp, czy zlecany przelew. Oszuści! Zgłaszać na policję.
Próba oszustwa. Człowiek ze wschodnim akcentem podszywał się za pracownika banku, zwracał się do mnie po imieniu. Informował o wypłynięciu danych osobowych, zmianie numeru telefonu powiązanego z kontem, przelewie na kwotę 700zł.... Niestety zbyt wcześnie zdradziłem się, że wiem, że to oszustwo, wtedy pan pożegnał się tradycyjnym polskim pozdrowieniem "sp.....laj"
+48815356060 dzwoni facet mówi, że jest z Centrali Bezpieczeństwa Banku PKOBP. Ja się pytam dleczego nikt się gościem jeszcze nie zainteresowała? Gdzie jest policja w naszym Kraju? Serio? I nadciąga ludzi na kasę, mówiąc, że przelew wyszedł z konta na jakąś kwotę. Uważajcie na siebie!
Oszust, męski głos z rosyjskim akcentem, mówi coś o zagrożonych danych osobowych w PKO.
Gościu dzwoni i mówi o jakieś transakcji blikiem. Oszuści i tyle. Blokować
Wyłudzanie danych, bank
Dzwoniła Pani z ukraińskim akcentem że niby jest z PKO BP, trafiła na żonę która wie że jej mąż nie ma nic wspólnego z tym bankiem. Proszę uważać, po parę zdaniach jasno że to oszuści. Pani Przedstawiła się jako Anna Nowak )))
zgłosił ktoś to na Policję?
oszusci bankowi
Potwierdzam,rosyjski akcent,pyta o robione przelewy.głosze na policję!
UWAGA. JEŚLI DZWONI DO CIEBIE TEN NUMER I MYŚLISZ ŻE TO BANK, ROZŁĄCZ SIĘ I SAMEMU ODDZWOŃ. ZŁODZIEJE (CI PRAWDZIWI) POTRAFIĄ PODSZYWAĆ SIĘ POD NUMERY BANKÓW I INNYCH INSTYTUCJI. NIE UDOSTĘPNIAJ NIKOMU KODÓW ANI DOSTĘPU DO SWOJEGO TELEFONU.
Uwaga! Zablokować ten numer. Oszustwo, próba wyczyszczenia konta.
Oszustwo i wyłudzenia bankowe
Oszustwo nx konsultanta banku. To żadna infolinia. Tylko blokować. Nie rozmawiać.
Oszusci - wyludzenie pieniedzy. Nie odbierac.
Dzwonił Pan z wschodnim akcentem, twierdzący, że jest z PKO BANKU POLSKIEGO i wypełni za mnie wniosek ponieważ doszło do oszustwa na moim koncie ( jakaś kradzież ). Pyta o wrażliwe dane, uwaga. Dzowniłem na infolinie banku i w żadnym wypadku nie kontaktowali sie oni ze mną. Nie instalować zadnych aplikacji !
Próba wyłudzenia danych, rzekomo dzwonił pracownik PKO BANK zgłosić ,,podejrzany" przelew. Przy pierwszej rozmowie proszą o nazwę ,,banku", po kilku minutach odzwaniają z drugiego numeru, który wyświetla się jako ,,ALIOR". Po kontakcie z prawdziwym bankiem potwierdzono, że numer telefonu oraz numer pracownika, o który prosiłam, nie istnieje w bazie banku Alior.
Gość z rosyjskim akcentem podający się za policjanta (nawet numer odznaki podał :)) Pyta czy znam osobę o nazwisku XXXX. Po informacji o odmowie udzielenia takich danych, rozłącza się.
Oszuści,zjebana Ukrainka wyłudzającą dane, złodziejka
Próba wyłudzania pieniędzy podszywając się za pracownika banku
Z tego numeru dzwonił ktoś, kto najprawdopodobniej chciał wyłudzić ode mnie dane do logowania do banku i wyczyścić konto z pieniędzy. Mówią, że została złożona dyspozycja przelewu na 600 zł i chcą go zweryfikować. W takich sytuacjach dobrze jest połączyć się samemu ze swoim bankiem i poprosić o weryfikację, czy zgadza się to ze stanem faktycznym. Numer do banku powinien znajdować się na odwrocie karty
Próba wyłudzenia danych osobowych na podstawie lewego przelewu do banku. Przedstawia się jako pracownik PKO BP
Nękają cały dzień dzwoniąc i rozłączając się Nie odbieram wrzuciłam na czarną listę.Dziennie mam kilkanaście połączeń
Dzwonią jak pier..papier kilka razy dziennie
Kobieta ze wschodnim akcentem podszywa się pod pracownicę banku PKOBP
Oszust, pani z rosyjskim akcentem podaje się za pracownika PKO z dzialu cyberprzestepstwa i mówi o zablokowanym przelewie
Głuchy telefon, rozłączyłam się po 2sekunkach
Scam
Nieustannie dzwoni od 8 rana do 10 z 20razy dzwonił
Oszuści podają się za pracowników banku i dalej dokładnie to samo co inni piszą .
PODAJĄ SIĘ ZA PEKAO BP. dZWONIŁA KOBIETA Z UKRAIŃSKIM AKCENTEM WMAWIAJĄC MI JAKĄŚ PODEJRZANĄ TRANSAKCJE NA MOIM KONCIE, KTÓREGO NAWET NIE MAM W TYM BANKU. OSZUSTWO!
Wschodni akcent.Podobno dokonalem jakiegos przelewu tylko ze ja niemam konta w tym banku
Pan przedstawił się jako pracownik banku współpracujący z Policją. Pytał, czy robiłam dziś przelew na kwotę 1995 zł. Odpowiedziałam, że nie, a on na to, że to oszuści włamali się na moje konto bankowe, i on we współpracy z Policją pomoże mi odzyskać środki. Są dwa sposoby na to stacjonarny - trzeba się zgłosić do siedziby banku w Warszawie na godz. 10.45, albo online. Wybrałam stacjonarny sposób i Pan się rozłączył
Nękanie
Dokładnie tak jak piszą inni - dzwoni typ z ruskim akcentem i informuje o podejrzanym przelewie...UWAŻAJCIE
Scam totalny
Nie odebrałam!
Dzwoniła Pani rozmawia po rosyjsku ( skąd wie że jestem Ukrainką - niewiadomo, zna jak mam na imię .) Powiedziała że jest pracowniczką PKO BANKU.Ja nie dosluchalam i zablokowalam .
815356060 OSZUŚCI!!!!!
oszuści !! informują o przelewie na podejrzane konto i próbują wyłudzić dane Zaciąga po ukraińsku
oszuści, Pan rozmawia po rosyjsku z informacjami że wyszedł podejrzany przelew z mojego konta z banku w którym nawet nie posiadam konta.
Osoba podająca się za pracownika banku, próbująca wyłudzić dane
Uwaga oszustwo, odrzucać
Oszuści! Don't give them any information!
Jakieś pożyczki
Próbują wyłudzić dane, podając się za pracownika banku. Mowią ze wschodnim akcentem.
Oszustka, mówi z białoruskim akcentem i podaje się za pracownika banku.
Przed chwilą dzwonił pan z rosyjskim akcenten, że jest jakiś podejrzany przelew, że ktos pewnie wykradł moje dane i po moim rozłączeniu zadzwonił jeszcze raz z pretensjami, dlaczego się rozłączyłam, nastepnie bardzo zdecydowanie stwierdził, że jestem oszustką i że zgłasza to na policję... powiedziałam, że niech sobie zgłasza... rozłączył się...
Oszustwo. Uwaga!!!!!
Przed chwilą dzwoniła pani z ukraińskim akcentem , ze dzis na moim koncie był jakiś przelew który nie przeszedł. Pogoniłam ją.
Obsługa z pko po rossyjsku ;)
Oszustwo. Pani z Rosyjskim akcentem mówiła że z mojego konta ma zejść fałszywy przelew na 2500 zł i żeby zalogowac się do banku.
Przed chwilą pani z rosyjskim akcentem mówiła o przelewie na 2500 zl i zadawała dziwne pytania.
Звонили с данного номера, знали мое имя , говорили что кто то используя паспортные данные хочет оформить кредит на 5тыс злотых и для блокировки мошенников спрашивали данные, когда отказался говорить сколько на счету денег то отключись
Oszustwo w ogóle w tym banku nie mam konta a próbowali wmówić że robiłem jakiś przelew.
Dzwonią jako departament ochrony PKO Prosili abym potwierdził jakiś przelew jaki zrobiłem na konto. Zacząłem zadawać pytania i się rozłączył. Nie rozumiem jak ale czuję tu przekręt. Ponieważ się Pan rozłączył nie doszedłem sedna sprawy.
Dzwonił z informacja o podejrzanym przelewie na 1900 czy potwierdzam. Sprawdzałam w banku, oszuści.
Przed chwilą otrzymałam telefon od rzekomo pracownika z banku PKO, dodam że mówił z ukraińskim akcentem. Prosił o potwierdzenie przelewu na kwotę 1900zł od Jakub Woźniak. Poinformowałam że nagrywam rozmowę i mam kontakt on-line z doradcą mojego banku i rozłączyłam się. Oszuści. Zgłosiłam już sprawę przez infolinię
Dzwonil pan ze mam NIBY PODEJRZANY PRZELEW NA 600 ZL. Od razu podziękowałam za taką ściemę i szybciej się rozłączył niż ja.
Najlepiej nie odbierać !!!
Oszuści i wyłudzacze.
Potwierdzam ukrainiec? dzwonil do mnie znajac moje imie reszta jak u wszystkich 20 11 2021
Oszuści dzwonią z tego numeru
Uwaga na oszustwo - osoba ze wchodnim akcentem podająca się za pracownika banku PKO BP i próbująca wyłudzić dane z konta. Najlepiej nie odbierać i zablokować numer, bo nękają połączeniami.
Oszuści i złodzieje. Wyłudzanie danych do logowania w banku.
Dzisiaj dzwonił do mnie Pan z dziwnym akcentem wskazując, że dzwoni w sprawie dodatkowych zabezpieczeń w PKO w związku z przelewem na 2500 zł. Szybko się rozłączyłam. UWAGA na oszustów i wyłudzaczy
oszusci podajacy sie za PKO
Próba wyłudzenia danych logowania do banku. Podaje się za pracownika PKO
naciagacz na dane osobowe
Oszuści podszywają się pod Bank
To samo co poprzednie osoby napisał. Pan z rosyjskim /ukraińskim akcentem wmawiajacy głupoty o przelewie. Jak powiedziałam że skontaktuje się sama ze swoim bankiem a on niech z policją zaczął być agresywny a ja się rozlaczylam.
Ten numer jest wpisany na piśmie które przyszło z banku INTELIGO. Jako jeden z numerów podatnych do kontaktu!
Dzisiaj dzwoniła do mnie Pani z ukraińskim akcentem twierdząca, że na konto PKO wpłynął przelew na 2500 z mojej karty i czy go wykonywałam. Prosiła o podanie nazwy banku w którym mam konto, podałam zupełnie inny ciekawa jak sprawa się rozwinie i co będą mówic. Po 2 minutach zadzwoniła do mnie ta sama pani podając się za pracownicę tegoż wymyślonego banku i stwierdziła, że zablokuje mi kartę na 21 dni. Aby ją odblokować muszę przyjechać do Warszawy albo zrobić to zdalnie łącząc się przez czat do którego link mi prześle. Powiedziałam, że przyjadę osobiście odblokować kartę. Cztery razy się upewniała aż w końcu się rozłączyła.
Oszuści, nic nie podawać.
Nie miałam czasu odebrać, al odrazu wydał mi się podejrzany więc zablokowałam nr, dzwoni dalej, po 2 dniach 8 połączeń w tym 6 razy w niedzielę....
Próba wyłudzenia danych osobowych
Próba oszustwa - blokować
Potwierdzenie przelewu
Dzwonił do mnie jakiś pajac z akcentem rosyjskim i twierdził że na moje konto w PKO był wykonany podejrzany przelew. Problem w tym ze nie mam konta w PKO. Więc powiedziałem żeby się walił i się rozłączylem. Nr zablokowałem...
Pani dzwoniąca do mnie miała wschodni akcent . Mówiła że mam przelew na 800 zł. i czy zgadzam się na przekierowanie na nazwisko którego nie znam . Podała mi że mam konto w PKO i z tego konta ma być zrobiony przelew na tą osobę.Już zapaliła mi się czerwona lampka bo zaczęła wymieniać inne banki jak zaczęłam zaprzeczać że nie mam tam konta i karty bankowatowe . Po zaprzeczeniach rozłączyła się i i numer zablokowała. Uważajcie na ten numer i rozmowy naciągające .
Oszust z akcentem ukraińskim/rosyjskim, podaje się za pracownika banku pekao/pko próba wyłudzenia danych do konta bankowego w tym informacji o stanie konta, transakcjach dokonywanych z konta... Następnie podczas rozmowy prosi o zalogowanie się do konta bankowego podczas rozmowy. W momencie odmówienia - rozłącza się. Zgłaszać na policję!!!
Strasznie upierdliwy.. wydzwania ... nie odzywa się ; po zablokowaniu kilka kolejnych połączeń. Tylko dziś przynajmniej 10 ...
Facet dzwoni i mówi że zadysponowano przelew z mojego konta do banku PKO. Mówiąc ze nie robiłem takiego przelewu rozłączył się bez slowa
Pani z akcentem zagranicznym twierdzi że dzwoni z departamentu PKO i mówi że konto jest zagrożone przelewem.
Oszust z Ukrainy. Dzwoni że była próba włamania na konto.
Na jego nieszczęście rozłączył się. Spytał tylko 3 razy o moje imię, nic nie usłyszał, bo moj tel ma uszkodzony dolny mikrofon, po kilku sekundach przełącza się na górny, ale ćwik już zakonczył
Oszustwo- uwaga chcą dane wyciągnąć do logowania
Próba oszustwa
Oszustwo!
NIC NIE PODAWAĆ OSZUŚCIIIII
PKO BP, weryfikowali czy to ja zleciłem (iPKO) przelew. To byłem ja ale gdybym nie potwierdził to wstrzymaliby realizację przelewu, by nikt mi konta nie wyczyścił.
To ukraińscy oszuści którzy otrzymują dane klientów od pracowników banku dużą kasę dostają za to więc to oszust ale z twoimi oryginalnymi danymi żeby nie było na pracownika banku to Ukrainiec każe ściągnąć aplikacje i już tam konto masz czyste do zera stary przekręt jak węgiel
Ludzie jacy jesteście głupi. To jest oficjalna infolinia PKO BP. A że tam pracują osoby ze wschodnim akcentem to nie znaczy że próbują wyłudzić od was dane. Zresztą teraz rozmawiacie z automatem nie żywym człowiekiem.
Niby zrobilam przelew na 800zl z konta, ktorego nie uzywam z 10lat. Ze zrobilam przelew na konto odzusta Marcina Sznajdera. Ukrainski akcent.
W Banku potwierdzono moje obawy, że była to próba wyłudzenia.
Łamaną polszczyzną łeb chciał mnie oszukać, podszył się pod departament bezpieczeństwa banku dostał trzy razy słodkie SP#####J!!!
Próba wyłudzenia danych do konta PKO BP
Proszę bardzo uważać dzwonią spod autentycznego nr PKO BP (akcent ukraiński/rosyjski) wypytują o rzekomy przelew na Dariusz Stefański 800 zł. Na szczęście się rozłączyłem i pod ten samym nr zgłosił się już konsultant PKO BP i przyjął zgłoszenie próby oszustwa. Nie podawać żadnych danych ani niczego od nich nie odbierać.
Oszuści podający się za pracowników baku PKO
Ukrainiec chciał zweryfikować moje dane, podszywał się pod pkt bp, numer wyświetlany był zgodny z tym podanym na stronie banku
Dzwonią po 15 razy dziennie
Rozmowa z niby pracownikiem banku - wybitnie polskie imię i nazwisko, a akcent bardzo ukraiński. Próba oszustwa, Teraz zrobiłam przelew niby na 3500 zł do oszusta. (2tyg. wcześniej kobieta próbowała na 800 zł). Co oczywiście nie miało miejsca. Zaproponowali rozwiązanie sprawy stacjonarnie w siedzibie banku w warszawie albo zdalnie... Masakra. Proszę uważać - to próby wyłudzenia danych i kradzieży
Scammer ze wschodnim akcentem mówi że z konta zeszło 800 zł - polecam albo go pozwodzić, albo od razu się rozłączyć
Próba wyludzenia pieniędzy.
Niestety to nr banku pko bp,gdzie złośliwi pracownicy z byle powodu blokują potem dostęp do konta .Radzę zmienić bank,Mnie już dwa razy zablokowali konto po kontakcie z tym numerem.
Uwaga oszusci! Próbują Cię namówić do zainstalowania dodatkowej ochrony. Pani z ukraińskim akcentem.
Ukrainiec, podaje się za pracownika banku PKO i twierdzi ze został zrobiony przelew z mojego konta na konto ściganego oszusta. Podejrzewa mnie o współpracę z poszukiwanym… przypomina ze rozmowa jest nagrywana i poniosę konsekwencje jak zakończę rozmowę. Nie znał odpowiedzi na moje pytania. Znał jedynie imię.
Pan z Ukrainy. Mowil o przelewie na 800zl,zasnego przelewu nie robilam. Chcial dane mojego Banku. Oszust
Pan podaje się za pracownika PKO, wyświetla się że to ta nazwa, że wykonałam przelw do Pana XXX na kwotę 850 pln iże to któryś z rzędu przelew z innych banków i e to pewnie oszust, znają moje imię. Chciał żebym się gdzies zalogowala, po odmówieniu i żądaniu wylegitymowania się - rozłączył się.
uwaga zlodzieje! chca przelac kase i wlamac sie na konto. postraszylam ze znam ten przekret wtedy sie wylaczyl.
Nękanie, 6 telefonów pod rząd, następnie niby pracownica PKO, Ukrainka
Złodzieje!!! Kobieta, wschodni akcent, że niby przelew wykonałem.
Przed chwilą dzwonił pan z ukraińskim akcentem że ktoś mnie okradł w banku wiedząc że jest taka akcja nie podałam żadnych danych i powiedziałam żeby się natychmiast rozłączył bo chcę powiadomić policję, zaczął krzyczeć że to moja sprawa, Ja powiedziałam że żadnych informacji nie udzielam przez telefon i się rozłączyłam. Proszę uważać na takie podejrzane telefony 81 535 60 60.
Oszust chciał wyłudzić dane. Postraszyłam policją.
Banko PKO BP, sprawdzone
Mikolaj sikorski 84340804. Oszust chcial wyludzic dane
fałszywy telefon niby z banku, niebezpieczny
Próba wyłudzenia informacji i przejęcia kontroli nad urządzeniem. Znali moje imię. Podają się za pracowników banku PKOBP i proponują instalację skanera
Wyłudzenia i scam.
Weryfikacja i potwierdzenie zleconego przelewu na wyższą kwotę.
Złodziej, okrada przez anydesk i aplikacje IPKO, prosi o zainstalowanie podglądu na telefonie poprzez aplikacje anydesk
Dzwonił do mnie Pan Sikorski z PKO banku prosi o potwierdzenie przelewu nie jest to pierwszy raz, Pan z akcentem ukraińskim... kolejna próba wyłudzania kasy!
Próba wyłudzenia danych konta. Akcent ukraiński.
przelew na 700zł do Marcina Sznajdera zablokowany przez dwa/trzy banki (w których nie mam konta). Akcent ukraiński
próba wyłudzenia na pracownika banku pko/iteligi
Złodziej przedstawiający się jako departament bezpieczeństwa PKO. Każe zainstalować aplikacje teamviewer.
Departament bezpieczeństwa PKO, przelew na 700 zł. Pan po drugiej stronie z Ukrainy
Wyłudzanie danych
Departament bezpieczeństwa PKO... Przelew na 700zł do kogoś tam. Ta sama historia. Oszust.
Oszuści z Ukrainy próbują wyłudzić dane osobowe !!!!!
Kobieta ze wschodnim akcentem dzwoni i podaje się za pracownice PKO. Wmawia że było włamanie na moje konto i pruba przelania 700 zł. Gdzie nawet nie posiadam konta w tym banku.
Złodzieje
Lublin PKO "automat" proponuje pożyczkę, aby zaakceptować trzeba powiedzieć "TAK" i łączy z złodziejami.
próba zdobycia moich danych, numeru konta, haseł itd.
Podaje się za pracownika banku PKO BP i nawet ten numer faktycznie należy do PKO, ale jest to próba wyłudzenia danych. Informuje o zablokowaniu przelewu, w moim przypadku na 400 PLN.
Uwaga , oszuści, chcą wyłudzić twoje oszczędności
Numer niebezpieczny z Lublin.
Dziwna sprawa , napisałem sprawę na formularzu na portalu do siedziby PKO BP bez podawania mojego numeru i za około 30 minut zadzwonił ten numer cisza więc wyłączyłem po sekundzie za kilka minut 2 raz lecz wyłączyłem .
Ukraińska oszustka która niby dzwoni z banku a tak naprawdę chce wcisnąć żeby ktoś zamontował aplikacje i okrasc. Uważajcie!!! Dokładnie ten sam głos słyszałam w reportażu. Ściema.
Oszuści !
Pan który dzwonił podał się za pracownika PKO, mówił bardzo szybko i z ukraińskim akcentem, że ciężko było mi cokolwiek zrozumieć. Poinformował iż z mojego konta został wykonany przelew na 700 zł ale go zablokowali bo odbiorca jest zgłoszony jako oszust . Poinformowałam iż nie mam konta w banku PKO, to usłyszałam ale odbiorca ma więc on dzwoni hahaha pan znał moje dane ale nazwisko panieńskie którego już nie mam od dawna a tym bardziej w banku nie używam nazwiska panieńskiego. Próbował mnie nastraszyć że ktoś włamał mi się na konto i potrzebna będzie weryfikacja i zmiana hasla. Gdy powiedziałam że zadzwonię sobie do swojego banku bo nie wierzę że jest pracownikiem PKO to już nie ciągnął rozmowy tylko się rozłączył. Oszustwo. Nie podawać żadnych danych!!!!
Pan który dzwonił podał się za pracownika PKO, mówił bardzo szybko i z ukraińskim akcentem, że ciężko było mi cokolwiek zrozumieć. Poinformował iż z mojego konta został wykonany przelew na 700 zł ale go zablokowali bo odbiorca jest zgłoszony jako oszust. Poinformowałam iż nie mam konta w banku PKO, to usłyszałam że ale odbiorca ma dlatego dzwoni hahaha pan znał moje dane ale nazwisko panieńskie którego już nie mam od dawna a tym bardziej w banku nie używam nazwiska panieńskiego. Próbował mnie nastraszyć że ktoś włamał mi się na konto i potrzebna tu weryfikacja i zmiana hasła. Gdy powiedziałam że zadzwonię sobie do swojego banku bo nie wierzę że dzwoni z banku PKO to już nie ciągnął rozmowy tylko się rozłączył. Oszustwo. Nie podawać żadnych danych!!!
To numer infolinii banku ale... podłączają się też do niego oszuści, którzy próbują uzyskać dane i zachęcić do pobrania złośliwego oprogramowania (niby czyszczącego telefon/komputer)... Krótko-jeśli nie wiesz kto, lepiej rozłącz się i samemu zadzwoń żeby załatwić swoją sprawę w banku
dzwonił Pan z akcentem ukraińskim, przedstawił się że pracuje w banku PKO z departamentu Bezpieczeństwa, pytał czy robiłam przelew na kwotę 700 dla Marcin Sznajder, potem chciał abym zainstalowała aplikację banku i apkę. Oszust
Oszuści! Niby pracownik PKO BP, chcą żeby klikać w link
Dzwonił pan niby nazywa sie mikolaj sikorski nr pracownika 84340804 specjalista departamentu bezpieczeństwa z PKO i tez mówił o zablokowanym przelewie na 700zl do dawida piekarskiego. Pan miał akcent ukraiński.
Próba wyłudzenia danych osobowych i zainstalowania aplikacji do przejęcia kontroli nad urządzeniem.
Oszuści chcieli wyłudzić moje dane z banku!!! Niby Służby Bezpieczeństwa i że został zablokowany przelew chcący wyłudzić 700 zł z moje konta. Pani znała moje imie i chciała się dowiedzieć w jakim banku mam konto i prosiła o przygotowanie dowodu osobistego i karty płatniczej. UWAŻAJCIE!!!
Pani niby z banku, wypytywała dane osobowe
Zadzwonił jakis koleś że niby ktos chce przelew z mojego konta i czy ja potwierdzam . Pomijam fakt że nie mam konta w owym banku . Koleś chcial się dowiedzieć w takim razie w którym banku mam . No śmiech na sali...bo on musi zgłosić to do departamentu bezpieczeństwa
Oszust, mówi niewyraźnie (być może przez chusteczkę), opowiada historie, z których koń by się uśmiał.
Oszust próbujący wyłudzić dane. Zablokować!
Koleś z akcentem (przedstawił się jako Bogdan), niby bank PKO, ktoś skradł moje dane i chce zrobić przelew na 700 zł. W trakcie rozmowy stwierdziłam, że to niemożliwe, to kazał mi przyjechać do Warszawy do Departamentu Bezpieczeństwa i mam to zgłosić osobiście Rozłączyłam się i zadzwonił jeszcze raz. I tym razem ktoś już zdążył pożyczkę na mnie wziąć
Ukrainiec gadający że jakiś przelew ktoś na moje dane zrobił na 700 zł ale nie umiejący nic konkretnego powiedzieć. Niby bank PKO
Dzwonił jako Jan Kulczyński z Departamentu Bezpieczeństwa Banku. Niby ktoś wykonał z mego konta przelew na 700 zł. Prosi o zainstalowanie aplikacji "szybka pomoc" na komórce. Czyli chcą ukraść dane do konta a potem pieniądze.
Oszust z banku
Numer dzwonił do już 2 razy ale nie odebrałam, jak oddzwoniłam to poczta się włączyła "PKO Bank Polski" z tym że numer jest z Lublina a nie mam tam banku :)
Oszustwo podają się za PKO BP, wyłudzają dane i próbują przejmować konto. Najlepiej nie odbierać, zablokować numer.
Próba wyłudzenia pieniędzy. Podawanie się za bank
Próba przejęcia konta internetowego
ukraiński akcent i PKO BP
Oszuści podają się za PKO wyciągają dane od ludzi.
Oszustwo ! osoba podaje sie za pracownika banku , twierdzi ze zablokowali przelew 700zł na nazwisko Sznajder Marek i zaraz łącza sie z dzialem technicznym zeby sprawdzic moj telefon... w tym momencie rozłaczylem połączenie i ostrzegam innych !
Gość z akcentem , oszust
Oszuści, Wyłudzenie danych. Dzwonią do mnie z informacją o przelew 700 zł na konto Adam Nowak. Szkoda że nie mam u nich konta :)
Pan z wschodnim akcentem ,podaje się za specjalistę z departamentu bezpieczenstwa,Przedstawia się jako Roman Kotov ,mowi ze ktoś probowal z mojego konta zrobic przelew na 700 zł.i on może mi pomóc, próbuje wyłudzic dane .Uważajcie
Dziś miałam taki telefon... Pani tak z banku, rozmowa nagrywana, znała moje imię... I słucham jak mówi i płaczę się... Ze przelew na 700zl z konta czy robilam i że będzie się kontaktować ze mną policja i służby bezpieczeństwa itd... Zgłosiłam do prawdziwego Banku... Uwaga ❕
Dwa głuche telefony. Zablokowany.
Oszuści od razu zablokujcie numer Koleś z obcym akcentem podający się za pracownika banku dzwonił z informacją że zablokowano próbę płatności 700zł Nękają telefon ami u mnie już na czarnej liście.
To samo co piszecie wszyscy.
Głuchy telefon
Jebani oszuści, nie odbierać i nie rozmawiać!!!
UKRAINIEC PODSZYWAJĄCY SIĘ POD PKO
Oszust. Próbuje wyłudzić dane
Dzwonili z banku tak jak by
Oszust podający się z A pracownika pko
Oszustwo. Próba wyłudzania
oszustwo! mowia ze z banku i oszukują
Czy ktoś składał w tej sprawie zawiadomienie
Uwaga oszuści, podają się za bank informują o tym, że ktoś próbował wyłudzić pieniądze z naszego banku! Każą pobrać aplikację , zabezpieczajaca na telefon! 
 OSZUŚCI!!!!
OSZUŚCI!!! JAK DZOWNIA PISZE, ZE BANK. MOWIA O TYM, ZE KTOS PROBWAL WYPŁACIĆ Z NASZEGO KONTA PIENIADZE I KAZA ZAINSTALOWAC APLIKACJE ZABEZPIECZAJĄCA!!
 OSZUŚCI!!
Oszusci z fabryki troli(Ůkraina) Opřuźnianie kont
Wyłudzanie danych, chcą wysyłać link do dodatkowego "zabezpieczenia" komputera - złodzieje z obcym akcentem.
OSZUST poszywający się pod Bank PKO
Próba wyłudzenia danych! Obcokrajowiec podaje się za bank, mówi, że była próba włamania na konto do banku i każe zainstalować aplikację zabezpieczajaca.
Koleś z dziwnym akcentem niby z agencji bezpieczeństwa ze zablokowali wlasnie przelew na 700 zł z mojego konta bankowego. Jak powiedziałam że zadzwonię do swojego banku po pelne informacje to stwierdził że mój bank nie będzie widział w systemie tego przelewu tylko oni to widzą. Dziadostwo jakich mało. Nie dajcie się nabrać na te historyjki
kredyty
Potwierdzam oszuści!!!
Oszustwo. Chcą wyłudzić dane
Zlodziej z PKO
Wygląda na oszustwo. Gość ma wschodni akcent. Próbuje wyłudzić dane.
Lepiej zablokować od razu
Dzwoni niby z banku o zablokowanym przelewie. OSZUSTWO! Każą instalować aplikację, przez którą dostają dostęp do telefonu. Po paru epitetach pan ze wschodnim akcentem się rozłączył
jakiś facet z ukraińskim akcentem podszywał się pod pracownika PKO
Jakiś ruski. Jak kazałem mu skończyć pier**lić przeklinał po rosyjsku i się rozłączył.
Potwierdzenie przelewu dużej kwoty
oszust PKO
Bank PKO .bezpieczny
Porba przejecia danych konta bankowego
Oszuści podszywający się pod PKO bp
Odezwał się bank PKO bp
oszustwo, wschodni akcent
Dzisiaj dzwonił do mnie ten nr. Wschodni akcent w głosie. Gościu zaczął wciskać mi jakiś kit że jest pracownikiem bezpieczeństwa banku i że była próba wykonania przelewu na kwotę 800zl. Z tym że nie mam konta w pko, rozłączyłem się
Nie odebralam
Podszywa się pod pracownika banku PKO. Chciał porozmawiać z moją siostrą (w systemie jest nie jej numer, tylko mój) i był bardzo rozczarowany kiedy dowiedział się że trafił do błędnej osoby
Oszust. Podszywa się pod PKO z wyraźnym wschodnim akcentem. Informacja, że niby wykonano jakoś przelew na 800 zł. z mojego konta
To na pewno infolinia Banku PKO BP, a konkretnie dział odpowiedzialny za bezpieczeństwo. 
 Właśnie wyłapali moje wczorajsze transakcje, z których i tak się wycofałam, ale dla pewności zasugerowali mi zastrzeżenie karty debetowej, którą płaciłam
OSZUST! PO UŚWIADOMIENIU MU, ŻE KŁAMIE ROZŁACZYŁ SIĘ.
Podszywa się pod bank PKO BP
Sam nr widnieje na stonie PKO BP jako infolinia lecz dzwoniąca osoba z pewnością jest oszustem (przynajmniej ta dzwoniaca do mnie) po informacji o zablokowanym przelewie i kilku pytaniach tj czy zgubil Pan karte, stwierdza ze musimy zainstalowac program w celu zabezpieczenia Pana komputera...
UWAGA!!! rzekomo dzwonili z banki pko, poniewaz ktos probowal przelac pieniadze z mojego konta wiec operacja zostala zablokowana i osoba ktora to usilowala zrobic jest w banku bardzo dobrze znana. na poczatku rozmowy bardzo szybko sie przedstawil wiec nie zapamietalam z jakiego jest banku, akcent mi wydawal sie dziwny wiec zapytalam po raz kolejny z jakiego banku dzwoni, zmieszal sie troche, a jeszcze bardziej kiedy powiedzialam panu, ze nie mam w tym banku zadnego konta i nigdy nie mialam...
Oszuści,podawali sie za pracownika banku PKO,w tym samym czasie dzwonili do innych osob z mojego grona znajomych. Podejrzewam,ze chcieli wyłudzić dane.
Oszuści dzownią, podszywając się pod bank (mogą podpiąć się pod nr banku) informują że wykryli przelew na taką i taką kwotę do takiej i takiej osoby. Znają twoje imię i nazwisko. W moim przypadku nigdy nie miałam i nie mam konta w tym banku, co zakończyło rozmowę. Ostrzegam przed takimi telefonami.
To numer banku PKO BP, który wykorzystywany jest zarówno przez bank jak i przez naciągaczy. Polecam przeczytać i posłuchać przykładowej rozmowy z oszustami: https://niebezpiecznik.pl/post/zlodziej-falszywy-pracownik-banku-rozmowa/
Potwierdzenie przelewu na dużą kwotę. PKO BP
Dzwoniono z tego numeru by potwierdzić przelew z banku pkobp. Ponieważ sprawdziłam że ten numer ma też opinie jako niebezpieczny, poprosiłam o tożsamość osoby dzwoniącej i na infolini banku pko bp zyskałam potwierdzenie że ta osoba jest pracownikiem banku i ze jest wiarygodna. W moim przypadku to nie było oszustwo ale z tego co czytam na temat tego numeru, trzeba być ostrożnym. Napewno nie zakładać żadnej aplikacji jesli ktoś by namawiał
Numer telefonu jest z infolinii banku PKO , dzwoniąc bezpośrednio pod numer połączymy się z bankiem, jednak pani która do mnie dzwoniła miała wschodni akcent, połączenie było bardzo nie stabilne, słychać było co trzecie słowo, poprosiłam panią żeby zadzwoniła jeszcze raz i rozłączyłam się, pani nie oddzwoniła a ja w międzyczasie zadzwoniłam na infolinię banku gdzie dostałam informację że nikt od nich nie dzwonił, żeby uważać bo to są połączenia internetowe przekierowane na ich numer, ale to nie dzwoni nikt z banku. Uważajcie!
Dzisiaj dzwonił Pan z akcentem ukraińskim podszywając się pod pracownika mBanku.
He or she in which unidentified object called me, with no reaons.
Zadzwonil telefon i wyswietlil sie napis PKO Bank Polski. Nie mam takiego numeru w kontaktach. Gdy odebralam, ktos zapytal, czy to ja. Zapytalam, kto mowi. Mezczyzna z rosyjskim akcentem powiedzial, ze dzwoni z biura bezpieczenstwa banku i informuje mnie, ze z mojego rachunku zostal wykonany przelew na znaczna kwote na rzecz jakiegos pana Dariusza Szczepaniaka czy Szczepanika. Zapytal czy potwierdzam wykonanie tego przelewu. Poinformowalam, ze nie mam rachunku w PKO PB. Oczywiscie natychmiast sie rozłączył.
Ktoś dzwoniący z tego numeru podszywa się pod pracownika działu zabezpieczeń Banku PKO BP.
Gościu o obcym wschodnim akcentem twierdził ze na koncie były podejrzane tranzakcje, oszuści
Właśnie dzisiaj dzwonil do mnie Pan który nie wyraźnie mowil po polsku powiedzial że ktoś z Hamburga wkradł mi się na konto i chciał wziasc pożyczkę a bank podobno się zgodził dzwoniłam wszedzie i dowiedzialam się że żadnej pożyczki nie mam ... nie dajcie się nabrać.. [email protected]
To oszuści. Przedstawiają się jako bank PKO, najpierw bardzo wiarygodnie to brzmi. Pani ze wschodnim akcentem informuje, że ktoś włamał się na moje konto i dokonał podejrzanych przelewów i w ciągu 15 minut najprawdopodobniej wyczyści konto. każą natychmiast instalować aplikację ze sklepu play, żeby mogli zabezpieczyć dostęp do konta, bo potem jako bank nie będą mogli nic zrobić. Do mnie dzwonili dziś, nie wiem skąd znają imię i nazwisko, po kilku minutach bardzo natarczywie nalegają na instalację aplikacji. Sprawdziłam -żadnych przelewów na koncie nie było.
Dzwonili do mnie 2 razy za pierwszym razem się nikt nie odezwał za drugim mówili że są z baku i że ktoś chciał wyłudzić kredyt na moje konto i bym pobrała aplikacje
Oszust, podaje się za pracownika banku, chce wyłudzić dane z konta
Oszuści, przedstawiają się jako bank PKO. Pani ze wschodnim akcentem chce żeby zainstalować jakąś aplikacje ze sklepu play
Uwaga oszuści, próbują wyłudzić pieniądze. Dzisiaj do mnie dzwonili że niby jakiś przelew ktoś zlecił a jak nie zgodziłam się na pobranie aplikacji powiedzieli ze zablokują konto. Konto działa jak zawsze. Oszuści chcą wyłudzić dostęp do konta.
Dzwoni od kilku dni jak odbieram to nikt się nie odzywa
Dziś dzwonił do mnie Pan podobno z banku PKO. Mówił że ktoś się włamał na moje konto i chciał wysłać z mojego konta przelew 800 zł i że pewnie zgubiłam gdzieś dane do konta. Był barszo wiarygodny. Powiedziałam że to niemożliwe A Pan powiedział, za zainstaluje mi nowe zabezpieczenia i kazał ściągnąć jakiś program z Google Play. Ja na szczescie powiedziałam że idę po męża bo udawałam że się na tym nie znam, Pan powiedział że za chwilę oddzwoni i do tej pory nie zadzwonił. Co ciekawe, program który kazał mi zainstalować jest programem do zdalnego sterowania. Najgorsze jest to że celowo sprawdzilam numer i pisze że jest to nr z PKO z Lublina... uważajcie!
PAN Z DZIWNYM AKCENTEM LEDWO MÓWI PO POLSKU I PODAJE SIĘ ZA DZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA BANKU PKO. PROSZĘ UWAŻAĆ!!
Ruscy oszuści
dzwonili podając się za bank pko, że przyjdzie mi nowa karta kiedy moja już zdążyła przyjść i nie wiem skąd znali moje imię i nazwisko. Uważajcie!!!
OSZUSTWO
 Dzwonia i podaja sie za bankowy oddzial bezpieczenstwa oraz pod numer telefonu z banku i prosza o pobranie aplikacji anydesk. Chca skrasc dane do logowania. W trakcie rozmowy probobuja wydobyc czesc danych. Na stronie pko bp faktycznie jest ten sam numer lecz dzwoniac podszywaja sie pod ich numer. Po poinformowaniu ich ze sa oszustami probobuja przekonac ze nie i groza ze jesli sie z nimi rozlaczy pko nie odpowiada za srodki na naszym koncie. Radze skontaktowac sie bezposrednio z bankiem i przedstawic sytuacje.
Podaje się, że jest z PKO BP!!!
Oszuści! Najpierw Pan powiedział - nieudana próba łogowania ... , trzeba coś tam zainstalować... Zakończyłem rozmowe.
oszuści bank ukraińcy
Dzwoni facet podaję się za konsultanta banku z biura bezpieczeństwa i mówi , mieli zgłoszenie ,że z mojego konta zostało wypłacone 800 zł przez jakiegoś Pana Marka Nawrockiego . Od razu domyśliłam się,że to kant . Jak powiedziałam ,że sama się przejdę do banku ,to on na to, że oni nic nie mogą zrobić...zakończyłam rozmowe
nr wydzwanial w sobotę kilkanaście razy głuchy nękający
Oszuści, słyszycie Ukrainę? To znaczy że chcą was o****ć, ten sam schemat, ktoś się logował w Gdyni 15 minut temu, jestem z Warszawy, każą zainstalować aplikację Anydesk i zdalnie zmienić dane logowania. Podobno sprawa zgłaszana na policję i będzie się ktoś kontaktował, bzdura, mówię że w takiej sytuacji udam się do placówki, pytam czy otwarte? Odpowiada mi uwaga ukraińska pani Zuzanna Zawada o id270503, że placówki są zamknięte bo dzisiaj jest święto (08.05.) pytam a jakie to święto ?- cisza.. UWAŻAĆ.
Oszuści ukraińscy! Dzwonią pod pretekstem, że ktoś logował się na Wasze konto z podejrzanej lokalizacji. Informują, że włamanie zostaje zgłoszone na policję i skontaktuje się z Wami policja. Nie podawajcie żadnych danych, nie instalujcie nic. W przypadku gdy udostępnicie jakieś dane skontaktujcie się natychmiast z bankiem. Pod tym samym numerem znajduje się prawdziwa infolinia. Oszuści podszywają się pod ten nr.
Oszuści podszywają się pod bank PKO BP. Zmienili taktykę i nie jest to już nieautoryzowany przelew "na Wójcika" lecz próba przejęcia danych i zalogowanie w innym kraju. Każą instalować apkę aby mieć pulpit zdalny z telefonu i przejąć kody dostępu a finalnie przejąć kontrolę nad kontem.
Uwaga na podających się pracowników banku pko bp oszuści próbują włamać się na konto. Pracownicy banku nie dzwonią do klientów !!!
infolinia PKO BANK POLSKI
infolinia PKO BANK POLSKI. Do mnie w sprawie aktywacji aplikacji
Próba wyłudzenia informacji . nr jest infolinii PKO BP. Ktoś się jednak pod ten nr podszywa
Ktoś się podszywa pod pracownika banku PKO BP
Chcieli okrasc mnie z pieniedzy. Po kontakcie z infolinia inteligo okazalo sie ze ktos podszywa sie pod nr banku. Nie wolno podawac jakichkolwiek danych!
Przekręt!
ukraiński przekręt, chcą pod przykryciem "dbania o bezpieczeństwo danych osobowych" zainstalować jakieś oprogramowanie do "dwuetapowego potwierdzania tożsamości" prawdopodobnie w celu pozbawienia nas oszczędności ... Skląłem palanta po 5 minutach bo znudziło mnie jego p&*&erdol+()enie.
Próba wyłudzenia danych i zainstalowania aplikacji na kompie w celu ochrony środków a faktycznie włamania się i kradzieży haseł. Akcent wschodni.
Uwaga nr. Banku ale dzwonią oszuści wyłudzić dane.
Przekret. Dzis dzwonili chcieli zebym zainstalowal AnyDesk ze sklepu Play.
PKO z pytaniem czy logowałem się dzisiaj do bankowosci elektronicznej. Po stwoerdzeniu ze nie mam u Państwa konta, rzucili słuchawką. Dyzpozytorka z ukraińskim akcentem, mocno śmierdzi wszystko kolejnym przekrętem.
Oszuści probujacy wyłudzić hasła i loginy do banku. Dzwonią i mówią że ktoś włamał się na konto i dokonywał transakcji z konta. Po poinformowaniu o nagrywaniu rozmowy i zgłoszeniu sprawy na policję od razu się rozłączają i nie dzwonią ponownie.
zadzwonił ; odebrałem i nasłuchiwałem ; nic nie mówił nawet dzień dobry XD
Nr wyswietlajacy sie to inforlinia bankowa wszystko sie zgadza. Ale.to oszuci tak dzialaja oni podszywaja sie pod.ten nr. Probuja wyciągnąć dane itp pod pretekstem pozycki, przelewu, proby logowania do konta etc Uwazajcie!!!! Rozlaczcie sie i sami zadzwoncie na infolinie
Podszywa się pod pracownika banku.
Bank
Oszuści i naciagacze, jakies Ruscy podają sie za pracowników banku pko, pytają o przelew NS jakies tam nazwisko, ze zablokowali, czy nie Zgubilam dowodu osobistego i karty płatniczej, jak zaczęłam cos podejrzewać i powiedziałam, ze pojde do oddziału to zweryfikować to sie sam rozłączył w połowie zdania. Oszuści ze wschodu! Zablokować!!! Nie odbierać!!!!
+48 81 535 60 60 to infolinia (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora). Nigdy nie dzwonią. To infolinia żeby skontaktuj się z bankiem. Oszuści podszywają się pod ten numer. Powiedzieć - ''że pójdę do banku i wszystko wyjaśnię'' i powiedzieć że rozmowa jest nagrywana ;) Aplikacji QuickSupport, TeamViewer - mogą dać pewny dostęp do twego urządzenia!
Oszustwo!!! Pracownik Banku podczas rozmowy telefonicznej nigdy nie poprosi Cię o podanie mu haseł dostępu do żadnego z serwisów (internetowego, mobilnego, telefonicznego). Podanie kodu z narzędzia autoryzacyjnego jest niezbędne wyłącznie do zatwierdzenia zleconej przez Ciebie dyspozycji, np. zlecenia przelewu, założenia lokaty, zmiany danych korespondencyjnych, zdefiniowania płatności lub zlecenia stałego, itp. Aplikacja Quick support to podobne do TeamViewer QuickSupport. Zdalny dostępna dla urządzeń mobilnych: wysyłać i odbierać pliki, wyświetlać informacje o urządzeniu, zatrzymać procesy czy dodawać ustawienia sieci Wi-Fi...
Oszusci wraz z nr +48519284040 wyludzanie danych do aplikacji tel. Dzwonia z info ze ktos probowal robic przelew z konta dopytuja jaki telefon jaki system!
Oszuści! Pracownicy banku
Ledwo mówi po polsku i przedstawia, że mam problem w swoim banku. Niestety nie wysłuchałam do końca, bo to oszust.
Tak, to jest infolinia PKO - potwierdzilam z Bankiem, ze to oni dzwonili.
Dzwoni sie nie dodzwoni
Zawsze gdy pojawiają się wątpliwości, czy rozmówca powołujący się na nasz bank, rzeczywiście jest naszym pracownikiem, prosimy nie podawać żadnych informacji i skontaktować się z naszą infolinią (800 302 302), która potwierdzi podejrzenia lub poinformuje, że dzwonił pracownik naszego banku.
OSZUŚCI, KTÓRZY LICZĄC NA NAIWNYCH CHCĄ WYŁUDZIĆ WRAŻLIWE DANE KONTA - NAJWYŻSZY ALERT OSTROŻNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA. NIE DAJCIE SIĘ TYM NIEROBOM NACIĄGNĄĆ - OD RAZU INFORMUJCIE POLICJĘ!!!!!!!
Na tel. wyświetla sie PKO BP, pan poinformował że wykradziono moje dane z banku i musi mi pomóc najogólnie mówiąc, wypytywał troskliwie o różne rzeczy , gdzie dzwoinłem , gdzie robi lem zakupy, czy podawałem jakieś dane komuś , to bardzo wiarygodne było, w tle słychać innych ludzi z infolinii, .... jednak wyłapałem podejrzenie co do sposobu weryfikacji i paru innych detali .....aż zaproponował przejście na głośnomówiący i że poinstruuje mnie jka ściagnąć aplikację przez która mi pomoga , annydesc czy cos takiego , to i mnie prawie szatntazował twierdzac że odmowe traktuje jak rezygnację z usług bezpieczeństwa banku który od tej chwili przestaje odpowiedać za cokolwiek , a przed chwilą miałem próbę przelewu z innego miasta niż zwykle co wzbudziło ich podejrzenia i że albo teraz to robię albo on notuje że rezygnuję itd. Wszystko było bardzo wiarygodne i wystraszyło , jednak nie dałem sie nabrać. Ja akurat.. Ostrzegam. Zadzwoniłem do banku , który wykluczył jakikolwiek kontakt ze strony banku, że był, a podczas rozmowy z prawdziwym bankiem tamci próbowali sie jescze połączuyć ze mną 3 krotnie w tle, ponieważ zagrałem na czas i powiedziałem że nie rezygnuję z bezpieczeństwa ale prosze o tel za 10 minut, no i oni dzwonili . Niesamowite było to , że rozmwiałem z PKO BP ( tak sie też wyświetlało) a do mnie w trakcie też dzwoniło PKO BP.....sie wyświetlało...dziewne uczucie . ostrzegamm
Pożyczki
Oszuści !!!!!!Zhakowany numer kontaktowy banku PKO BP! Nie odbierać! Ukraińcy oszuści z łamanym językiem polskim próbują wyłudzić dane osobowe!Wracać na Ukrainę cwele !!!!
Wyciaga poufne dane.
Najprawdopodobniej oszust z poprzednich opni wznioskuje że jest to jakiś Ukrainiec zadzwonił do mnie o 21 24 o tej godzinie bank raczej nie dzwoni ?
Infolinia PKO, do sprawdzenia na stronie:
Infolinia PKO BP. Do sprawdzenia na stronie: https://www.pkobp.pl/aktualnosci/ogolnokrajowe/uwaga-na-proby-wyludzania-informacji-przez-telefon/
ServiceDesk banku PKO BP
Wydzwania po kilkanaście razy dziennie, dzięki komentarzom poniżej, wiem żeby nie podawać żadnych danych.
Numer PKOBP. Potwierdzali założenie konta.
Niby PKO, niby oferta pożyczki. Buahahaha
Powierdzanie przelewów na większe kwoty
Gluchy
Numer bezpieczny. Dzwonią z banku.
Rzeczywiście jest to infolinia PKO BP, ale...podszywają sie pod ten nr często oszuści. Do mnie zadzwonili, nie odebrałam, sama zadzwonilam na infolinię, okazało się że potrzebują potwierdzenia przelewu na większą kwotę, ktory wykonałam późnym wieczorem. Ot taka ich weryfikacja, w razie czego. Więc numer jak najbardziej prawdziwy, ale najlepiej zadzwonic tam, a nie odbierać i podawac dane ;)
Dzwonił numer do mnie +48815356060 i się babka przedstawia że z pko i ukraińskim akcentem w dodatku nawet odmieniać polskiego nie umiała Cyt że dzwoni pko bank polski
Uważajcie . Dzwonią do mnie z banku PKO BP mimo,że nie posiadam u nich konta . Co najdziwniejsze dzwonia na numer który mam od 3 dni i jeszcze nikomu ani nigdzie nie pokazywałam.
wydzwania późno w nocy
Już drugi raz dzwoniła do mnie ,za pierwszym razem ze niby ktoś wszedł na moje konto i przelał pieniądze ale to zablokowali bo mają go w systemie jako oszusta dziś zadzwoniła znowu i nadmieniła że nasza rozmowa jest nagrywania ,powiedziałam jej że ja ja też nagrywam i się rozłączyła ,ta pani ma ukraiński akcent oczywiście jest to zgłoszone do banku ,( bank nie może prosić o wejście w aplikację np IKO lub coś w tym stylu ) uważajcie
Dzwonił kilka razy, po odebraniu nikt się nie odzywa.
Rzekomy pracownik banku pyta o dane. Bank nigdy sam nie pyta o dane jesli to on do ciebie dzwoni!
Wyludzaja dane
Tak samo ,chcą wyłudzić dane,bank PKO nie dzwoni do klientów w takich sprawach,sprawdzałem numer i żaden bank się nim nie posługuje
Pani podająca sie za bank PKO BP w sprawie mojej płatności, podczas rozmowy na szybko sprawdzilem ten numer i ludzie skarżący sie że ukraincy wyłudzają dane. Dzwonie na infolinie PKO i faktycznie dzwonili do mnie. Więc jak to w końcu jest, oszuści sie podpinają pod ten numer czy faktycznie bank dzwoni...
Osoba podaję się za pracownika banku Pyta czy wpłaty dokonałam na konto Tomasza Wójcika Pyta o login klienta i hasło telefoniczne.
Ja miałam to samo niby z banku przelew na 300zl pan z Ukrainy oszust i tyle uwaga nie dajcie się nabrać.
Dzwonił do mnie nijaki Pan Aleksander i mówi że z mojego konta wyszedł przelew na 800zl do nijakiego Pana Tomasza Wójcika. I żebym zainstalowała aplikacje względem tego abym mogła swobodnie te pieniądze odzyskać. Nie zainstalowałam, bo wiedziałam że coś jest nie tak. Nigdy bank nie dzwoni i nie karze instalować jakiś aplikacji.dzwonił do mnie 20 grudnia 2020 a dzisiaj 2.02.2021 znowu...
Oszust przedstawiający się jako przedstawiciel banku.
To oszustwo. Ostatnio zadzwonił do mnie Pan z ukraińskim akcentem i pytał, czy zrobiłam przelew 500 zł na nazwisko Nowak, czy znam tego pana itp, następnie prosił bym pobrała aplikację Quick support. Oznajmił, że muszę zrobić to jak najszybciej, ponieważ ktoś przejął moje konto. Rozłączyłam się i odrazu poszłam do banku, by sprawdzić czy taka sytuacja miała miejsce. W banku powiedzieli mi, że nigdy nie polecają innych aplikacji niż IKO, więc to poprostu oszustwo. Nie było żadnych informacji o przelewie, o którym wspominaj pan wyżej wspomniany. Dziś sytuacja znów miała miejsce, tym razem zadzwoniła pani, która również miała akcent ukraiński, powiedziała że ta rozmowa jest nagrywana i spytała czy zrobiłam dziś przelew na nazwisko Wójcik. Wtedy powiedziałam jej ze rozmowa jest nagrywana i sprawa trafi na policję, rozłączyła się. Oszukują ludzi. Dzwoni z numeru, który jest podany w banku dla klientów. Dowiedziałam się również w banku, że nie ma możliwości, by pracownicy dzwonili z numerów, które są podane dla klientów. Jedna wielka ściema. Ostrzegam. Próbują wykraść dane a także dostęp do konta poprzez właśnie aplikacje quick support.
Uwazajcie!!! Najpierw Pani dzwoni i potrwierdzenie przelewu na 800zl, pozniej Pan o to samo pytanie ale 500 zl. Zaciagaja chamsko po ukrainsku. Gdy zapytalam czy moge prosic kogos kto mowi lepiej po Polsku,, Pan zrobil sie bardzo nie mily i arogancki. PROBUJA WYKRASC DANE OSOBOWE!!!
Oszust !!!
Pani że wschodnim akcentem poinformowała, że dzwoni z banku, rozmowa jest nagrywania i zapytała czy wpłaciłem 50 zł na konto Tomasza Wójcika, jak zapytałem skąd dzwoni i dlaczego pyta, i że ja nagrywam tę rozmowę - rozłączyła się -UWAŻAJCIE, ŻADNYCH DANYCH I DYSKUSJI PRZEZ TELEFON!!! :(
Próba wyłudzenia pieniedzy. Pan dzwoniący z ukraińskim akcentem bardzo miły i pomocny podaje się za pracownika banku Pko przekonuje że ktoś się włamał na moje konto i w celu zabezpieczenia podaje aplikacje którą trzeba zainstalować w celu zabezpieczenia konta. Sprawdziłam w banku oszust
wielka sciema i oszustwo dzwoni pan przedstawia się i informuje że z konta była próba wyłudzenia kwoty 500 plz lecz transakcja została zablokowana i zaczyna się wyłudzanie danych osobowych.
Dzisiaj dzwonił do mnie Pan, że niby z banku PKO i poinformował mnie że rozmowa jest nagrywana i że jest z działu bezpieczeństwa i czy robiłam przelew na kwotę 800zł Panu Wójcik i że to oszust, pytał czy nie zgubiłam karty, dowodu osobistego i czy ktoś ma dostęp do mojego konta a potem kazał mi zainstalować aplikacje Quick support aby dodatkowo zabezpieczyć konto mobilne. Rozłączyłam się i sprawidzlam nr. Telefonu. To oszust
Oszustwo, wyłudzanie pieniędzy, jebani ukraińcy!
Dzwoni pan podaje się za specjalistę departamentu PKO podaje imię nazwisko nr IT i pyta czy potwierdzam przelew na 300zł . Mówię że nie ,on że to oszustwo i chce abym zainstalowała aplikację quick support która będzie chroniła mój telefon.Kiedy stanowczo odmawiam grozi mi że stracę środki a Bank nie będzie za to odpowiadał. Mężczyzna zaciąga po ukraińsku. Bank tego nie potwierdza mówią że to oszuści . Uważajcie i nie podawajcie żadnych danych i nie ściągacie nic. Ciekawie tylko że to nr infolinii PKO
Do mnie dzisiaj dzwonił ten numer niby z PKO. Poszłam więc do banku by to sprawdzić. Okazało się, że to oszustwo. Uważajcie.
Wyłudzają dane osobowe. złodzieje!!! Dzwonią niby z banku PKO
Ukraińcy, oszustwo pishingowe. Straszą że ktoś zrobił przelew z waszego banku i próbują wyłudzić dane. Blokować od razu
Dzisiaj dzwonił 2 razy, za drugim odebrałem, głucho w słuchawce...
Całe życie nie miałem nic takiego jak potwierdzenie przelewu telefonicznie, oferty na pożyczki mam wysyłane na koncie PKO... W ogóle jak można przelew telefonicznie potwierdzać, to jakaś kpina co tutaj są jako przydatne przedstawione... BLOKOWAĆ! Albo namierzyć i spuścić srogi wpi....
Telefon w niedziele godz. 9:00 rano... Raczej bank w niedzielę nie działa i nie dzwoni do klienta.
Oszuści! Dzwonią jako departament bezpieczeństwa pko BP w celu uzyskania danych osobistych!
to numer PKO BP infolinia, jest na stronie banku
Oszuści, chcą wyłudzić kasę-dostep do konta przez aplikacje ktore masz zainstalować na telefonie .OSZUŚCI !!!
dzisiaj kobieta zadzwoniła do mojego syna niby z Departamentu banku Pko Bp, dokładnie z tą samą informacja co poniżej, o potwierdzenie przelewu na 700 zł na "Wójcik". Pytała o dane i również by ściągnąć stronę team viwer quik support . Dobrze , że syn nie podał tylko zadzwonił do mnie, a ja do swojej konsultantki w naszym banku. Od razu zgłosiła to do dyrekcji. Uważajcie !!
UWAGA UWAGA
 OSZUSTWO! DZWONIĄ POD PRETEKSTEM ŻE NAMIERZAJĄ ZŁODZIEJA KRADNĄCEGO Z KONTA TYM SAMYM KAŻĄC SCIĄGAC APLIKACJE PO KTÓREJ DOPIERO WYCZYSZCZĄ NAM KONTO.
W słuchawce odezwała się Pani zaciągająca po ukraińsku, przedstawiła się jako konsultantka PKO. Pytałaczy robiłem komuś przelew na 500zł. Znała mój adres oraz numer karty. Kazała wejść na jakąś stronę abyssprawdzić czy mam zawirusowany telefon. Gdy powiedziałem zennie dziękujębo mam dobrego antywirusa, rozłączyła się.
bank pko ma taki nr na stronie
Ukrainka. Nieudolna próba oszustwa i wyłudzenia danych z pko.
Oszuści próbujący wyłudzić dane
Ten numer jest podany na stronie PKO Banku Polskiego jako numer konsultanta
Dzwoni babsko jako bank PKO i prosi o podanie nazwiska panienskiego mojej mamy, chyba ich powalilo, ze ktos tak poda dane! Jesli to oni naprawde to jakas żenada
Ciągle dzwoni i głuchy telefon
To numer PKO
Dzwoni kilka razy dziennie. Nikt się nie odzywa
Dzwonią żeby niby potwierdzić przelew a próbują wcisnąć wysokoprocentowe kredyty i karty debetowe
Zadzwonił Pan w sprawie niby zdublowanych przelewów i chciał żebym odpowiedziała na pytania w celu weryfikacji!
próba wyłudzenia danych (IKO)
Dzwonili w temacie przelewu z mojego konta Ale ja nie mam ŻADNEGO KONTA w PL !!! Nie podałem danych do weryfikacji
Dzis ktos dzwonil z tego nr.i chciał mnie okraść,podał się za pracownika PKO i twierdził że ktoś włamał mi się na moje konto,kazał mi pobrać aplikację itd.ale w końcu się rozlaczylem,zaraz po tym zadzwoniłem do mojego banku i powiedziałem o sprawie,Pani którą znam powiedziała że z moim ko ten jest wszystko ok i żebym zgłosił to na policję... .. więc naprawdę uważajcie!
PKO BP . Wciskają kredyty.
Ludzie!!! To naprawdę jest PKO!
Ukrainiec - próba oszustwa bankowego.
Dzwonił przed chwilą jakiś facet i podawał się za konsultanta i twierdził że z mojego kąta był wykonany przelew i że został zablokowany chciał wyłudzić dane rozlaczylem sie
Zadzwoniła chwilę temu konsultant kobieta o ukraińskim akcencie. Pytała o wykonany przelew na 800 zł powiedziałem, że nie było żadnego przelewu. Ciągnęła dalej rozmowę i w końcu kazała ściągnąć plik quick support, jak powiedziałem, że nie będę tego robił to się rozłączyła.
Oszustwo. Wyludzacze danych. Zlodzieje
Oszuści podszywają się po bank PKO BP,nie dajcie się nabrać.
Wyłudzenia na bank
Oszust ukraiński podzywaja sie pod nr banku po przez internet (tak to mozliwe) i probuja wyludzic dane z karty pod pretekstem przelania srodkow na konto rezerwowe banku w celu zabezpieczenia pieniedzy przed fikcyjnym oszustem, ktory niby probuje przelać sobie poeniadze z naszego konta. Ukrainiec, ktory dzwoni nie jest zbyt inteligentny specjalnie przeciagnalem go kilka dni udajac, ze sie nabieram zeby poznac ich system dzialania ([email protected])
Zadzwonil chwilę temu konsultant kobieta o ukraińskim akcencie. Pytała o wykonany przelew na 800 zł powiedziałem, że nie było żadnego przelewu to się rozłączyła oszuści.
Ktoś wydzwaniał z tego numeru od ósmej rano i się rozłączał. Blokuję to.
Mówi że z banku i muszę zainstalować aplikację, ponieważ ktoś się włamał na moje konto.
Dzwonil jakis ukrainiec ze niby przelew robilam. Uwaga wyciągają dane!!!!
Dzwonił do mnie oszust z tego numeru. Podał się za konsultanta PKO i poinformował mnie o wychodzących zablokowanych przez bank przelewach z mojego konta. Pan unikał odpowiedzi odnośnie potwierdzenia swojej tożsamości, finalnie chciał abym zalogowała się do aplikacji na telefonie. Po odmowie groził utratą środków i brakiem odpowiedzialności ze strony banku w związku z brakiem współpracy. Rozłączyłam się i zadzwoniłam na infolinię. Pani w banku potwierdziła, że to oszustwo i żadne działania tego typu nie miały miejsca. Uważajcie aby nie podawać swoich danych i wypełniać polecenia. Podejrzewam że chodziło o jakąś próbę wyłudzania danych bądź środków.
16.11.2020 około 15:30 zadzwonił gość z dziwnym akcentem i mówi ze dzisiaj zrobiłem przelew na 800zl. Czy ja to ja i czy mam przy sobie kartę. Żadnego przelewu nie robiłem, a karta u żony, która w ciągu 10 min wybrała całą kwotę z banku. Za godzinę ma do mnie jeszcze raz dzwonić. Skąd ma mój numer i skąd wie ze mam konto w tym banku? Zabawne. A jak oddzwaniam na ten numer to el. sekretarka wita w banku PKO. Powinna policja sprawdzić ten ,,bank,,
Dzwonią nawet o 7 rano to już jest przesada
Złodzieje naciągacze k..... J.....
Śmieciarze!! To jest bank PKO BP dzwonią by potwierdzić dane gdy zmieniamy cos
Nikt się nie odzywa..dzwoni kilka razy dziennie co godzinę...
Bandyci !!!
Dzwoni do mnie juz trzy razy i chce wcisnac kredyt. A ja juz mam dwa i brak zdolności. Jak się zapytałem co widzi na ekranie komputera to zamilknal. Oszust
Pyta Pani i chce udzielic mi kredytu
Dzwonil i cisza
dzwoni po 50 razy dziennie jest zablokowany ale mi się wyswietla ile razy dzwonil Facet podającvy się zz banku PKO BP.
Potwierdzenie zmiany danych kontaktowych, byłem w banku PKO powiedzieli se nie trzeba żadnego potwierdzenia danych zrobić ponieważ przyszedł SMS weryfikacyjny który trzeba wpisać po zmianie danych na stronie PKO
Dzwonił Ok 22.00 bardzo podejrzane chciał moje dane.
pkobp link do zrodla : https://www.pkobp.pl/zadzwon-do-nas/
 dla wszystkich ktorzy tak strasznie boja sie o swoje dane :D
Gościu a jak kurier do ciebie dzwoni i pyta cie czy to ty to ze tak tępo rozmawiasz? To nr pkobp starczy na ich stronie sprawdzic a nie kozakowac przez tel XD Nikt cie nie prosi zebys cos przekazywal dzbanie tylko potwierdzil ze to ty bo nie moze powiedziec osobie 3ciej (czyli w tej sytuacji tobie) o co chodzi, proste.
i wlasnie dlatego ze dzwonila sluzbowo nie mogla powiedziec, chodzi o zafiksowanie na temat rodo wlasnie zeby osobie 3ciej nie ujawniac w jakim banku ma klient produkty i tyle.
a probowales np zmienic zgody na marketing? moze dlatego dzwonia?...bosz w jakim kraju ja mieszkam.
Wiesz ze paranoje mozna leczyć? Nikt nie chce wyludzic od ciebie tak zeby zmontowac w jakies nagranie ze cos potwierdziles. jesli boisz sie takich "wyłudzeń" to rusz glowa i daj odp twierdzaca bez uzycia slowa tak...hmm zgadza sie? to ja? we wlasnej osobie cokolwiek...a tak btw nie otrzymales info z czym bo nie powiedziales tak, inteligencie prawda?
Dzwoni cisza i połączenie przerwane
niechciany telefon
PKO Bp potwierdzenie przelewu
Ciszą
Wydzwania dzisiaj do mojej matki i się nie odzywa
Ten numer to oszuści - uwaga podszywają się za bank
To jest pko bp ludzie.... Sprawdziłem
Dla mnie natarczywy i nękający, zablokowany po uzasadnieniu dlaczego nie chcę kredytu i tak ciągle wydzwaniają
potwierdzenie/akceptacja IKO
Głuchy telefon bardzo nękający
wyłudzacze pieniędzy
Podszywają się pod PkO BP, w momencie kiedy ma powiedzieć jak się nazywam by skończyć identyfikacje udaje że go przerwało i czeka aż sam powiem.
Głucho
groźni dla seniorów
Uwaga na ten numer - myślę ,że to wyłudzenia. Pan zaproponował pożyczkę - i uwaga - żeby sprawdzić Pani zdolność musimy wejść na Pani konto- szok - Uważajcie
Dzwonił kilkakrotnie między 9-20. Kiedy odbierałem to w słuchawce była cisza.
PKO potwierdzenie przelewu.
Zadzwoniła uprzejma Pani i przedstawiła się: "dzwonię z banku". Na moje pytanie "z jakiego banku" otrzymałem odpowiedź, że nie może mi powiedzieć dopóki nie podam jej swoich danych personalnych. Po rozłączeniu się przez mnie za chwilę zadzwonił krótko numer 609 327 401 wymuszający oddzwonienie. No niezłe jaja - jeśli PKO to chyba "PKO PB" - jakby trafili na numer p. Macierewicza to są kryci.
Telefon pko BP sprawdziłem na infolini pko
Aktywacja IKO
Dzwonią kilka razy dziennie po odebraniu jest cisza w słuchawce i tak od roku z przerwami. W końcu wrzuciłam na czarną listę.
Zadzwonił jakiś dziwny facet ( sobota 02.05.2020 po południu) gada, że rozmowa nagrywana, powiedział moje imię i nazwisko, potwierdziłem i zaproponował pożyczkę. Zaraz po odebraniu tel. była krótka przerwa, a gdy zaczął mówić, to po głosie jakby ok 60ki i z gadki taki recydywa. Od razu wyczułem, że coś nie tak.
Dzwonił mężczyzna, że na moim koncie pojawiła się możliwość wzięcia pożyczki, po odmowie dalej pytał czy może jednak mam jakiś cel, na który potrzebowała bym gotówki, twardo mówiłam, że nie więc się rozłączyl. Na początku rozmowy powiedział, że jest ona nagrywana ale oczywiście żadnej weryfikacji nie było...
Półgłówki z PKO... potwierdzają transakcję na ogromne pieniądze... lol... rozbawili mnie!
Oszuści!!!!! Dzwoni z akcentem wschodnim próbuje wmówić, że mam konto w PKO i że zablokowali przelew z mojego konta, po informacji, że nie mam konta w tym banku, po chwili dzwoni ta sama osoba z innego numeru i przedstawia się jako przedstawiciel mojego banku i znowu mówi o tym samym. Każe zainstalować aplikację na telefon, dzięki której bank będzie mógł naprawić mój telefon. Oszuści !!!!!
PKO - odpowiedź na zapytanie internetowe
Wyludzenie danych. Ukrainiec dzwoni i pyta czy wykonało się przelew na daną kwotę z banku PKO, bo widzą nieprawidłowość i zaloza blokade prokuratorska.
UWAGA! człowiek łamanym językiem polskim wypytuje o dane. Próbuje wmówić, że z mojego konta został wysłany przelew. Znał moje imię i nazwisko.
Próba wyłudzenia danych w związku z rzekomym przelewem.
Ukrainiec próbujący wyłudzać dane
Ukrainiec podaje się za pracownika banku PKO. Wymyśla że z konta zostal zrobiony przelew. Jak zapytałem żeby przedstawił się jeszcze raz i skąd dzwoni, to się rozłączył. Uważajcie!
Oczywiste oszustwo internetowe. Ukrainiec dzwoni i pyta czy wykonało się przelew na daną kwotę, bo widzą nieprawidłowość. Potem chce żeby ściągnąć aplikację na telefon żeby sprawdzić czy nie ma wirusa ;) Jeśli chcecie się pozbyć konta bankowego to śmiało. Żaden bank nie zadzwoni i nie poda danych personalnych bez weryfikacji, przedstawienia pracownika i innych niezbędnych czynności prawnych. Wszystkie pozytywne komentarze są z pewnością od tej paskudnej "szajki". Wstydzilibyście się w tak trudnych czasach oszukiwać dodatkowo ludzi. Mam nadzieję, że karma jednak wraca.
815356060 PKO BP SA (LUBLIN)
nie wiem czy to bank?, pani była bardzo nie uprzejma, nie przedstawiła się, chciała mój pesel, po moich pytaniach zerwała połączenie
Infolinia PKO BP, krótko miło i na temat.
Po odebraniu połączenia brak rozmowy (nikt się nie odzywa). Prawdopodobnie próba wymuszenia oddzwonienia.
Potwierdzenie przelewu, infolinia PKO BP, krótko miło i na temat.
PKO potwierdzenie przelewu
...cisza po odebraniu połączenia
Potwierdzam to Numer Banku
PKO BP, potwierdzanie przelewu.
Po odebraniu telefonu - cisza, głuchy telefon
PKO BP potwierdzenie przelewu przychodzącego z zagranicy. Warto czasem wysłuchać do końca!
Zdziwiłam się, że dzwonią z banku w niedzielę???!!!
15 połączeń jednego popołudnia
Dzwoni i sie nie odzywa,i to czesto co to za palant
Tępić telemarketerów ostro: Spier_dalaj_Kur_wiszonie.
 Tu mozna zglaszac: Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) 
 powołując się m.in. na art. 190a kodeksu karnego. 
 Lub (UOKiK) powołując się na: art. 172 ust. 1 i 174.
Tępić telemarketerów ostro: Spier_dalaj_Kur_wiszonie. Tu mozna zglaszac: Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) powołując się m.in. na art. 190a kodeksu karnego. Lub (UOKiK) powołując się na: art. 172 ust. 1 i 174.
Potwierdzenie przelewu z pko. Wszystko ok.
Dzwonił 2x, odebrałam za drugim i cisza
Nie chce się przedstawić z jakiego banku. Podejrzane albo brak kultury. Dno.
PKO BP, numer znajduje się na stronie banku. Dzwonią żeby potwierdzić przelewy i odblokować dostęp do konta
to jest numer z banku
Numer dzwoni natrętnie. Napisałam smsa . ..kto dzwoni bo nieznajomych nie odbieram....nie odpisałaba ta osoba ale za to jeszcze kilkakrotnie dzisiaj dzwonili od 8.00 do 14.00. Irytujące przyznaję
Numer dzwoni natrętnie. Napisałam smsa .
 ..kto dzwoni bo nieznajomych nie odbieram....nie odpisałaba ta osoba ale za to jeszcze kilkakrotnie dzisiaj dzwonili od 8.00 do 14.00. Irytujące przyznaję
PKO BP, bardzo miła pani konsultantka :)
bank PKO BP, dzwonili, bo przypadkiem w coś kliknęłam w aplikacji i otworzyłam jakiś wniosek. Rzucił parę ofert, usunął wniosek i zakończył rozmowę.
Bank pko dzwonią 15 razy na godzinę a jak się odbierze to nic głuchy telefon.
Spier....j nie dzwoń!!!!!
puszcza sygnał
Bank PKO BP z ofertą kredytową
Tak potwierdzam wiarygodność numeru,to Bank PKO/bp przeważnie potwierdzenie przelewów większych kwot i proponowanie innych ofert.
Gość zna wasze imie nazwisko z Google Caller ID, nie chce powiedzieć jak się nazywa (jakieś cygańskie imie, którego nie idzie powtórzyć) i z jakiego banku dzwoni (ale mówi, że chodzi o tajemnice bankową). Jeśli podawaliście w internecie datę urodzenia, to zna początek waszego PESEL (bo początkowe liczby to właśnie data urodzenia). Scam jak nic, wyłudzanie danych osobowych. Jeśli ktoś ma czas i chęci, niech zgłosi to do prokuratury/służb odpowiedzialnych za RODO.
TAK TRZYMAĆ .POTWIERDZAM
Wviąż dzwoni Nikt się nie odzywa, wièc uznajè za miebezpieczny
PKO BP - potwierdzenie operacji
Wydzwania cały dzień, gdy odbieram nikt się nie odzywa
OSZUŚCI PODSZYWAJĄCY SIĘ POD PKO. PROSZĄ O ZAAKCEPTOWANIE POŻYCZKI Z APLIKACJI PKO (MIMO IŻ NIE BYŁO NAWET TAKIEJ PRÓBY). OCZYWIŚCIE POTRZEBUJĄ DO TEGO DANYCH (PESEL ITP). UWAGA!!!
Infolinia PKO/BP, potwierdzenie dużego przelewu i przy okazji propozycja kredytu
Konsultantka PKO z UKRAINSKIM akcentem ale dziala
Oszuści - ostrzegam nie obierać i nie podawać żadnych danych. Wyłaniają się na konta bankowe PKO BP. Cała sytuacja jest dobrze znana w banku PKO bp.
Nikt sie nie odzywa
Zadzwoniła kobieta przedstawiając się (niestety nie pamiętam Imienia i Nazwiska) i podała suchą informację że dzwoni z "Instytucji finansowej". 
 
 Chciała abym przekazał swoje Imię i Nazwisko aby mogła kontynuować rozmowę i przekazać mi z jaką sprawą dzwoni. 
 
 Nie podałem, twierdząc, że przez telefon nie podaję. 
 
 Ona powiedziała, że nic z tymi danymi i tak nie może zrobić. Mało mnie to obchodziło. 
 
 Stwierdziła, że wypełniałem jakiś formularz na Internecie. A przecież nie wypełniałem.
 
 Przekazałem, że nie przekażę, nie potwierdzę mojego Imienia i Nazwiska i że jeśli nic mi nie powie to żeby słała pismo na korespondencyjny adres :) 
 
 OSZUŚCI !!!
 
 TO ONI DZWONIĄ DO NAS WIĘC ONI MAJĄ ODPOWIADAĆ NA NASZE PYTANIA A NIE MY NA ICH !!!
Raczej bezpieczne. PKO BP. Potwierdzanie transakcji.
potwierdzenie oeracji bankowej
Wydzwaniają co chwila to już jest nękanie.
PKO BP wydzwaniają o 7;30! aby potwierdzić przelew który wcześniej zatwierdziłam sms
Potwierdzenie operacji bankowej
Helpdesk PKO BP, pomoc w odzyskaniu dostępu do konta. Wszystko poszło bardzo sprawnie. Na koniec konsultant zapytał czy chcę wysłuchać oferty. Odpowiedź odmowną przyjął bardzo grzecznie.
Próba odblokowania konta nieudana. Gość zamula, mówi że zada jeszcze 2 pytania a zadaje 4 - nie umie liczyć?? PKO nie potrafi zatrudnić kompetentnej osoby na to stanowisko?
 Najpierw informuje że mogę powtórzyć procedurę odblokowania a później że jednak musze iść do oddziału. Po pierwszej nieudanej próbie. Coraz mniej mi się podoba ta instytucja. Kiedyś nie było takich problemów.
Od kiedy pracownik banku dzwoni z samochodu do klienta??? Tylko OSZUST!!! Przemieszcza się na południu Polski.
To nie jest Nr banku PKO BP, facet z samochodu dzwoni i nęka. OSZUST.
koszmar . dzwonia pomimo prośby o wykasowanie numeru z bazy danych
Dzwoni po 10x dziennie
Dzwonią kilka razy dziennie i wypytują abym potwierdziła dane osobowe..... :D Ktoś tu zapłaci słoną karę za RODO....
Odzyskiwanie hasła
Potwierdzenie przelewu PKO
Bank PKO BP. Upierdliwi.
Upierdliwcy! Nawet poznymi wieczorami dzwonią. Pasożyty!
Wydzwania kilkanaście razy w ciągu kilku.
Dzwonią nawet o 22 pajace podam ten fakt wyżej z racji Rodo
Potwierdzenie operacji bankowych
Potwierdzenie operacji bankowj
odblokowanie dostępu do bankowości internetowej
Serwis PKO BP w celu weryfikacji wykonanego przelewu
Zablokowałam dostęp do ipko i wskazałam nr telefonu do odblokowania. Po godzinie zadzwoniła pani z tego numeru w celu odblokowania dostępu. Przedstawiła się imieniem Martyna. Nazwiska nie podała. Pierwsze o co mnie poprosiła to podanie 5 ostatnich cyfr mojego peselu. Powiedziałam, że wolę nie podawać takich danych przez telefon i że podejdę do placówki aby odblokować dostęp. Bardzo się zirytowała i powiedziała, że to nie załatwi sprawy i że i tak będą do mnie dzwonić. Niepoważne i jak na bank PKO raczej dziwne. Dzwonili jeszcze po godzinie ale nie odebrałam. Gdyby nie to, że jestem skazana na ten bank z powodu kredytu, po takim czymś na pewno zlikwidowałabym konto.
Kto dzwonił
PKO - potwierdzenie przelewu na większą kwotę.
nie odzywa się
Męczą wielokrotnie żądając potwierdzenia mojej tożsamości bez udzielania odpowiedzi na pytanie z jakiego banku dzwonią. Nawet nie mam I nie miałem rachunku w PKO BP... Ciekawe jak się to na do RODO. Ktoś tu chce zapłacić niezłą karę.
Numer jest podany na stronie: www.pkobp.pl/kontakt/ Potwierdzenie przelewu na dużą kwotę.
PKO potwierdzenie transakcji
PKO w celu potwierdzenia zmiany danych
pko zablokowane i spokój
po odebraniu nikt się nie odzywa
Dla klientów PKO BP to bardzo ważny numer. Oddzwaniają z niego po zgłoszeniu zablokowania karty w celu weryfikacji i pomocy w odblokowaniu konta. Trzeba potwierdzić dane osobowe i odpowiedzieć na kilka pytań. Potem przychodzi sms z hasłem tymczasowym i można zalogować się na konto.
obłsuga PKO BP - oddzwaniają po złożeniu wniosku w iPKO
PKO BP dzwoni z tego numeru w ważnych sprawach. Z reguły do klientów banku.
Dzwonią w sprawie IKO
m.in. potwierdzenia przelewu w PKO BP
Dzwonią po 10 razy dziennie a już rozmawiam że nie potrzebuje kredytu :/
Pomoc z PKO z IKO.
nie daje spokoju dzwoni nawet wieczorem
Dzwonili do mnie w sprawie aktywacji aplikacji IKO. Wszystko dobrze.
Kontakt w sprawie odzyskania dostępu do zablokowanego konta internetowego. Po krótkiej weryfikacji danych następuje wygenerowanie nowego tymczasowego hasła.
Dzwonią non stop, co chwile inny głos i nie dociera do nich, że to zły numer.
To bank PKO BP, dzwonią wielokrotnie nawet w niedzielę (mimo że powiedziałem że sobie tego nie życzę), żeby potwierdzić zmianę w danych, którą już raz potwierdziłem SMS -kodem. Wyjątkowo napastliwi i aroganccy. BARDZO ODRADZAM korzystanie z usług tego banku. Miałem kiedyś sytuację że musiałem zrobić pilnie przelew większej kwoty i była ta sama sytuacja. Przelew został zablokowany przez bank (pomimo autoryzacji SMS -kodem), a jakaś kobieta na siłę chciała autoryzować transakcję wyciągając ode mnie moje dane osobowe. KPINA!!! Nie polecam tego "banku"
Przedstawił się jak większość nękaczy i od razu chce "tak" na odczytane imię i nazwisko - nie powiedział że w sprawie tego co robiłem niedawno w banku, a byłoby to dla mnie weryfikacją... więc się rozłączyłem.
Gość dzwoni i sie nie przedstawia NEGATYW !!!!!
Pomoc Telefoniczna PKO
Ochyda, dzwonia w kazdy dzien tygodnia, nie przedstawiaja sie, tylko zadaja by sie samemu przedstawic. Nascie razy z ruskim akcentem. Do czego to podobne by nekac cale dnie. Moze ktos wie jak sie zabezpieczyc przed intruzami. PROSZE POMOZMY SOBIE NAWZAJEM!
PKO BP bankowość elektroniczna
pomoc telefoniczna dla klienta z INTELIGO. U mnie- zablokowana została karta kodów i oddzwoniono z tego numeru aby mi pomóc.
Kontrola przelewu środków z mojego konta Inteligo do innego banku
Jest to konsultant z PKO, numer widnieje na oficjalnej stronie PKO Banku Polskiego, wystarczy w Google wpisać konsultant PKO i ten numer widnieje 100% bezpieczny
Dzwonią, np. po to aby poinformować o konieczności dostarczenia brakujących dokumentów w celu rozpatrzenia naszego wniosku.
Pracownik PKO
Serwis Inteligo PKO BP, aktywacja aplikacji IKO. Bez problemu, wiarygodny serwis.
PKO BP / Inteligo Dzwonią potwierdzać różne dyspozycje - czy to przelewów (losowo), czy zmiany danych. Jednak za każdym razem oferują wcisnąć kredyt - o przepraszam - pożyczkę... Niestety jest to już irytujące. Nie po to potwierdzam przez SMS transakcję, żeby jeszcze mi ktoś zawracał głowę, autoryzował mnie i na koniec jeszcze wciskał niepotrzebne mi produkty...
Call center,Dzwonią o dziwnych porach,nagabują na nowe "specjalne" i "wspaniałe" produkty
PKO BP, infolinia. W moim przypadku potwierdzenie zmiany danych kontaktowych, spodziewałem się kontaktu. Na koniec próba zainteresowania ofertą, ale nieszczególnie irytująca.
To numer PKO BP, podany na stronie serwisu jako kontakt, alternatywa do 800 302 302, przy czym w odróżnieniu od tego ostatniego dostępny również z zagranicy. Powinien być traktowany jak nr stacjonarny, ale Play naliczył mi wysoką opłatę (13zł) za połączenie pomimo, iż wszystkie połączenia na stacjonarne i do innych sieci miały być za darmo. Zgłosiłem do wyjaśnienia, ale ostrzegam innych.
Dzwonił gość, który wypytywał mnie o dane odnośnie mojej osoby i mojego konta. Ponieważ nie podał mi swoich danych i nie dokonał "autoryzacji" anulowałem ze względów bezpieczeństwa przelew (na małą kwotę).
Dzwonił jakiś gość niby z Inteligo, ale nie chciał się w żaden sposób autoryzować, żądając żebym podał mu dane odnośnie mojej osoby i mojego konta.
Pko bp. Potwierdzenie przelewu.
Uwaga na ten numer
oszusci podajacy sie za bank, ale niechcacy ujawnic nazwy baku
bla
Infolinia PKO BP
Pko zawraca głowę.Kilka razy w tygodniu,o różnych porach dnia.
PKO BP. Oferują zwiększenie limitu na karcie kredytowej.
zwracają w sprawie kredytu. Blokować!
Dupe zwracają w sprawie kredytu. Blokować!
Pani powiedziała, że dzwoni z banku PKO. Strasznie nachalna.
Upierdliwy i nie mam z nim nic wspólnego.
PKO -potwierdzenie przelewu.
Pko Bank Polski. Dzwonią żeby potwierdzić zlecony przelew, aktywowac aplikacje iko, potwierdzić wniosek o konto, udzielić informacji o koncie i w celach sprzedażowych jeśli ktoś ma wyrażoną zgodę marketingowa. Nie mogą powiedzieć z jakiego banku dzwonią póki ktoś nie potwierdzi swojego imienia i nazwiska zgodnie z ustawa o ochronie danych osobowych a szczegółowych informacji tez udzielają po weryfikacji. Ten numer jest w zakładce kontakt na stronie pkobp.pl
Ci ludzie dzwonią z Lublina jak coś.
Dzwonił i nikt się nie odzywał, nie mam pewności, czy to aby nie próba oszustwa na "tak" (więcej w google na ten temat).
OSZUSTWO!!! Podaje się za instytucje bankowe by wyciągnąć poufne dane osobowe.
Z tego numeru wczoraj rano chciała rozmawiać kobieta którą zbyłem a o 17.00 drugi raz ten sam głos - z propozycją wzięcia pożyczki z PKO. Znała moje imię i nazwisko. Kategorycznie odmówiłem, rozłączyła się. Dziś przyszedł list z PKO, nadany w Szczecinie z tą samą propozycją. Zwroty kierować do Łodzi a mieszkam w Warszawie i tylko tu mam kontakty z bankiem. Ki diabeł?
To infolinia z pko inteligo
Możliwe że PKO, robiłam wczoraj przelew z PKO na moje drugie konto dopiero przed chwilą jak odebrałam (słychać było szum przez chwilę i koniec rozmowy) to przelew doszedł. Jednak musze skontaktować się z bankie o co chodzi bo telefon potrafi dzwonić kilka razy dziennie, jak jestem w pracy czy jak już leżę w łóżku i lekko to irytujące.
To infolinia z pko inteligo. Dzwonią aby zautoryzować wykonianie przelewu z konta inteligo.
PKO
PKO BP SA. 10 minut po prośbie kontaktu, zadzwonili.
pko
To PKO BP, córka osiągnęła pełnoletniość i już nie będzie miała darmowego konta , naciągają na płatne konto
Rozmówca, który się przedstawił z imienia i nazwiska, i chciał rozmawiać z Panem Piotrem .... . Na pytanie skąd dzwoni padła odpowiedź - z banku pana Piotra. Nie padła nawet nazwa banku, więc czule się pożegnaliśmy.
iPKO warto
Osoba przedstawia się imieniem i nazwiskiem(i tak nie zrozumiałam) podaje imię i nazwisko mojego męża i pyta czy może rozmawiać. Na odpowiedź "nie w tej chwili" rozłącza się.
UWAGA,UWAGA,OSZUST, PODAJE SIĘ ZA PKO, BLOKADA,I CZARNA LISTA
Pko, dzwonią po wypowiedzeniu umowy rachunku
Mowia ze z banku ale nie chca powiedziec jakiego
wyłudzanie danych, podają się za pracowników PKO
Inteligo
815356060 kolejny numer ponoć z banku PKO inne numery od nich mam zablokowane, tego nie zablokuje i poczekam aż zadzwoni, pogadam sobie a potem zjebie
Pko bp po zgloszeniu info ze chce zamknac konto dzwonia by przekonac o tym by jednak pozostac ich klientem.
Bank. 100%.
Dzownią o 7 rano. Czy nie ma na nich sił. y
Dzownią o 7 rano. Czy nie ma na nich sił.
 y
Miła Pani z PKO pyta czy mam jakieś zastrzeżenia do tego jak bank działa i w razie problemów oferuje pomoc.
Nie znam numeru, jak widzę z komentarzy dzwonią z PKO kilkakrotnie nawet w niedzielę
dzwonili o godzinie 21.30, przedstawiajac sie ze sa z banku ,ale po zapytaniu z ktorego nie chciano powiedziec , tylko ciagle pytali sie o malzonke . po kilkakrotnej prosbie o przedstawienie sie i podanie z ktorego banku wylaczono sie
Dzwonili w celu potwierdzenia dużego przelewu.
Z banku ale nie powiedziała jakiego.
Strasznie upierdliwe połączenia z PKO. Dwa nr już zablokowałam, teraz dzwonią z innego. Jakiś tydzień temu zamknęłam konto, a teraz jakby się wściekli i dzwonią kilka razy dziennie.
U mnie ta babka dzwonila proponując jakąś umowę nie chodzilo o pożyczki jak dałam numer mamie to się rozłączyła
po odebraniu połączenia momentalnie się rozłączyła
Kurwy dziś już piąty raz wydzwaniają. Upierdliwe skurwiele.
Potwierdzenie przelewu o wyższej kwocie
Oferta zwiększenia limitu.
Pani przedstawiła się lecz nie chciała podać ponownie nazwiska, twierdziła ze dzwoni z banku lecz nie chciała podać nazwy banku. Najlepsze ze chciała rozmawiać z p. Renatą a dzwoniła na mój nr prywatny a mam na imię KAMIL! Na końcu ją zjebałem i życzyłem powodzenia :)
Dzwonili z PKO BP, aby nie zamykac konta bankowego do ktorego byla zlozona dyspozycja zamkniecia. Wiec na 100% jest to PKO BP
Potwierdzenie przelewu.
Potwierdzenie przelewu PKO BP
Pracownik PKO BP z propozycją kredytu odnawialnego
Nieszkodliwy.
Moim zdaniem to podejrzany nr banku. Zwykle naciągacze po spytaniu sie z jakiego banku pani dzwoni nie chciała powiedzieć i sie wykręcała. Pozatym żaden bank nie dzwoni o 7:30 nad ranem...
Komentarz został usunięty zgodnie z warunkami poprawy jakości komentarzy (powód: z punktu widzenia użytkowników komentarz nie wnosił żadnych treści).
PKO BP
Dzwoniła baba o założenie konta, papiery miały być gotowe do odbioru w banku w ciagu tygodnia a jak przyszło co do czego to bank nic nie wiedział. Oszustka i tyle!
Autoryzacja przelewu PKO BP
Serwis telefoniczny iPKO(bankowość elektroniczna PKO BP)
Potwierdzenie przelewu wysokokwotowego w PKO BP
codziennie wydzwania nic nieslychac
Do mnie dzwonili ze niby z banku ipko bp a jak podala moje nazwisko i powiedzialam ze nieprawidlowe od razu sie baba rozlaczyla to ja oddzwonilam a zaraz jakas inna baba mowi mi ze nikt nie dzwonil ja pier... oszusci zlodzieje
Mariusz wlasnie o to chodzi zwlasz cza ze podawalam inny numer drogi z ktorego tez kozystam a dzwonia na nowy
DeFwHU orabuvyprbxs, [url=http://vampmraklnxv.com/]vampmraklnxv[/url], [link=http://qizplotoknzm.com/]qizplotoknzm[/link], http://aapmhipcrood.com/
Dziwne że ten numer dzwoni też na nową kartę którego numeru nikt jeszcze nie ma
Nie odbieram bo nie słyszę, ale jestem posiadaczka konta w PKO BP
PKO BP numer bezpieczny ale lepiej czekac jak oddzwonią
Telemarketing banku PKO BP.
dupki z PKO
A ja nie odbieram, po cholerę dzwonią z Lublina?
Po kilka razy dziennie, kilka razy w tygodniu dzwonią z Lublina w zachodniopomorskie. Zablokowałam numer, teraz dzwonią z innego, również Lublin. Paranoja, jak się od nich uwolnić? Już mam 5 takich numerów poblokowanych.
z banku ale Pani nie chciała powiedzieć z jakiego
z banku ale Pani nie chciała powiedzieć z jakiego
z banku ale Pani nie chciała powiedzieć z jakiego
Przedstawił się jako pracownik PKO BP, dzwoniący w zwiazku z moją interwencją. Gdy spytałem o jaką intrwencję mu chodzi (nie interweniowałem w żadnej sprawie), uzyskałem odpowiedż, że dowiem się gdy odpowiem na dwa pytania. W tej sytuacji pomyślałem, że chodzi mu być może o wyłudzenie i wykorzystanie moich danych osobowych, więc podziękowałem za rozmowę, poinformowałem, że telefonicznie nie wyjaśniam takich spraw i rozłączyłem się. W PKO BP powiedziano mi, ze postąpiłem bardzo słusznie, gdyż bank nie wykonuje tego typu telefonów.
815356060 oraz 815356070. Oba zablokowane. Mają coś do mnie to niech wyślą maila albo zadzwonią z oddziału w którym podpisałem umowę a nie z infolinii callcenter z Lublina. Zapewne wciskanie jakiegoś g... i umowy zawartej przez telefon.
kontakt z PKO BP
Odebralam telefon taty, konsultantka podala imie i nazwisko, ktorego i tak nie zrozumialam, ale juz nie chciala powiedziec z jakiego banku dzwoni, bo nie ze mna chce rozmawiac i to poufne dane. Dopiero tutaj sie dowiedzialam, ze to PKO. Dziwne. Ja pytalam tylko, kto dzwoni, chyba mam prawo to wiedziec, zwlaszcza, ze chce to potem przekazac wlascicielowi telefonu.
02.09.2015 - dzwonili do mnie z banku PKO B.P. niby z promocjami dla mnie. poprosiłem grzecznie, żeby sobie dali spokój.
oszuści podszywający się pod iko
ZEfwXG qweazsmxepha, [url=http://vzkbkrgqztzh.com/]vzkbkrgqztzh[/url], [link=http://ikezsddrjvoc.com/]ikezsddrjvoc[/link], http://uxvijvlrotbb.com/
Inteligo, potwierdzenie danych
Infolinia PKOBP
PKO BP
Do mnie dzwonią i jak odbiorę odkładają słuchawkę.
PKO BP z Lublina. Pani pyta czy jest Zofia jakąś tam. Dzwoni po raz 11.
PKO BP - potwierdzenie wykonania przelewu na znaczną kwote
pko Aktywacja
potwierdzenie konsultsnta PKO BP
Dzwoni pani z banku PKO BP
potwierdza bank PKOBP
Z PKO LUBLIN DZWONIĄ 081 kierunkowy. Pozdro
Robiłem przelew na 1000zł spłaty karty kredytowej w pko i mi chyba o to dzwonili tak jak ktoś pisał przelew wysokokwotowy że został przyjęty pewnie.
Jak to kto pko bp dzwonią po aktywacji iko tak czytałem i po tym jak wysokie przelewy sie dopiero zrobiło w pko np ja spłate karty kredytowej 1000zł wpłaciłem to dzwonili zeby potwierdzić ze dotarło g.. mnie to obchodzi za bardzo ze dzwonią bo po co mi to wiedzieć ze dotarł im przelew.
PKO BP kredyt
pko z ofertą kredytwą
Pan z PKO, z ofertą kredytu.
proszą abym podał swoje dane osobowe (data urodzenia pesel), przecież to oni do mnie dzwonią nie ja do nich, dlaczego mam im podawać swoje dane osobowe
PKO BP. Potwierdzenia przelewów, inne sprawy z rachunkiem. Dotychczasowe kontakty (z pkt. widzenia właściciela ROR w PKO) - ok.
Jak sie przedstawił ciotowskim głośnikiem to od razu sie rozlaczylam
Dokończenie aktywacji IKO
I bow down humbly in the presence of such grtsneesa.
Hey, that's poefrwul. Thanks for the news.
The hotesny of your posting shines through http://awoefbgph.com [url=http://eilckwzvy.com]eilckwzvy[/url] [link=http://umyhuvzwf.com]umyhuvzwf[/link]
If you're reading this, you're all set, parnedr! http://bcmmspjo.com [url=http://wakxdzo.com]wakxdzo[/url] [link=http://sbhurndpyt.com]sbhurndpyt[/link]
This is a most useful coobtirutinn to the debate http://ewpschnhr.com [url=http://xkbrzed.com]xkbrzed[/url] [link=http://bfwomptwgn.com]bfwomptwgn[/link]
A simple and inlielegtnt point, well made. Thanks!
That's the thnniikg of a creative mind
Why does this have to be the ONLY rellbaie source? Oh well, gj!
BION I'm imsesrped! Cool post!
You Sir/Madam are the enemy of confusion evehywrere!
Too many cotimplenms too little space, thanks!
NAJGORSZY BANK NA SWIECIE PKO BP. BIORA ZA OBSLUGE KONTA ZA KARTE I ZA PRZELEWY JEDEN SYF PO PROSTU.
telefon z Banku PKO BP
Naciągacz PKO BP na pożyczkę
potwierdzenie dyspozycji przelewu ipko.miła kulturalna rozmowa
PKOBP dzwonią przy aktywacji IKO na kamórce
infolinia banku PKOBP. koszt polaczenia wg stawki operatora jak za polaczenie z numerem stacjonarnym
PKO BP np.dokończenie rejestracji aplikacji IKO,złożenie oferty.
Pani z 'banku' ale nie chciała powiedzieć z którego. wyłudzają dane czy co, znała tylko moje imię i nazwisko.
przedstawia sie jako pracownik PKO BP i prosi o podanie swoich danych (data urodzenia i Pesel). Więc dla mnie bardzo niebezpieczne.
Inteligo (PKO BP)
Bankowosc elektroniczna pkobp
Do mnie od czerwca dzwonią lub przysyłają sms do kilkunastu razy dziennie. Ktoś wypełnia formularze zgłoszeniowe do wszystkich możliwych instytucji takich jak: najróżniejsze Banki , open finance, taks care, ubezpieczenia, brokerzy, fundusze unijne itp. podając zmyślone nazwisko i mój nr telefonu.Otrzymuję również telefony w sprawie odbioru przesyłki od Inpostu zawsze na zmyślone nazwisko. Powinniśmy się zjednoczyć i zgłosić na policję.
Pani z PKO BP potrafiąca dzwonić po 5-6 razy dziennie do skutku w celu "Przedstawienia przygotowanej indywidualnej oferty" innymi słowy oferty kredytu. Po odebraniu i stanowczym odmówieniu telefony ucichły.
Do mnie tez dzwonili z tego numeru. Dzieki za informacje.
aktywacja iPKO na komórce, dzwonią z banku PKO BP
Konsultant PKO BP, w sprawie aktywacji IPKO na komórce.
Pko bpdo klienta w ważnych sprawach typu info o niedozwolonym debecie na rachunku U
dzwonią 3 razy na tydzien i chca zgody a potem sciagaja kase, oszustwo
dzwoni domojej mamy co dwa dni i nie rozumie ze ma skasowac numer bo mama nie ma czasu jest lekarzem i leczy ludzi
pko bp w sprawie karty
oferta podwyższenia limitu karty kredytowej PKO BP.
Konsultantka z banku PKO BP z ofertą pożyczki i lokaty.
Pani konsultant z banku PKO BP z ofertą wzięcia pożyczki, ew. założenia lokaty.
od dwóch tygodni tłumaczę, że nie znam gościa z którym chcą rozmawiać, rekord 7.15 rano, już puściły mi nerwy
To oficjalny numer banku PKO BP widniejący na ich stronie
aktywacja IKO PKO BP
Pani rzekomo z banku (bez nazwy) prosiła o datę urodzenia, inne dane. "grzecznie" się pożegnałam
Konsultanci z Banku PKO BP w sprawie IKO dla telefonów (aktywacja IKO dla urządzenia)
Jakaś Kobitka z PKO - grzecznie podziękowałem za rozmowę ;)
Pko dzwoni 2-3 x dziennie
Potwierdzanie przepewów wysokokwotowych
Konsultant inteligo w celu przedłużenia lokaty
Dzwonili, że z banku. Nie zaufałem, zadzwoniłem na centralę Inteligo, zweryfikowano mi to połączenie jako rzeczywiście wykonane w ramach umowy (numer to infolinia grupy PKO BP). Ponoć mieli proponować rozszerzenie umowy o płatności mobilne z aplikacji
Dzwonili, że z banku.
 Nie zaufałem, zadzwoniłem na centralę Inteligo, zweryfikowano mi to połączenie jako rzeczywiście wykonane w ramach umowy (numer to infolinia grupy PKO BP).
 Ponoć mieli proponować rozszerzenie umowy o płatności mobilne z aplikacji
Wysłałem wniosek o kredyt hipoteczny i dzwonili z tego numeru. Pozdrawiam
naciagacz z PKO BP
Pani Przedstawiła się jako pracownik Banku, podała nazwisko Maliszewska i powiedziała, że dzwoni w celu weryfikacji mojej karty bankomatowej, po czym zadała mi pytanie o datę urodzenia. Więcej pytań nie miała okazji zadać, bo się natychmiast wyłączyłam.
pani nie raczyła ujawnić, z jakiego banku dzwoni i po co, mimo nalegań
PKO potwierdzenie duzej kwoty przelewu
Bank PKO
Potwierdzam... To dzwoniono z Inteligo PKO BP... Pozyczka :)
ipko
To numer PKO BP
PKO BP potwierdzało transakcje wykonaną kartą w USA
Potwierdzenie przelewu wysokiej kwoty. Bank pko bp.
Dzwonili z PKO
PKO/Inteligo - oferta usługi IKO, czy wyrażam zgodę na odebranie bezpłatnego SMS zawierającego link do aktywacji usługi
Oferta kredytowa
to PKO
Bank PKO BP
A ja przed chwilą miałam tel z tego nr i się dowiedziałam od Pani że nie może mi podać z jakiego banku dzwon,i bo taka jest ich polityka firmy...?????? o co kaman????dowiedziałam się tylko tyle że z działu obsługi klienta detalicznego.... ciekawe od kiedy nazwy banku są zastrzeżone????? O-o omg....????
Serwis telefoniczny iPKO
ktoś dzwonił w godzinach mojej pracy
Potwierdzam, PKO BPKto dzwonil?
Bankowość Elektroniczna PKO BP
Oferta kredytu. Dzwoniący nie ma wglądu w naze konto w PKO BP.
PKOBP Weryfikacja poprawności działania karty Maestro
pko bp
Pkobp potwierdzanie przelewow wysokokwotowych.
Pko BP potwierdzanie przelewow wysokokwotowych
ciagle ktos wydzwania spod tego nr... ale ja nie podnosze sluchawki
Rzekomo konsultanka PKOBP Nie potrafiła powiedzieć w ofercie o ważnym RRSO Oprocentowanie dla osób nieubezpieczonych 19.99% Czyli wyższe jak w październiku 2012r W rankingu kredytów konsumpcyjnych na 15 ~ 20 banków na ostatnim miejscu styczeń 2013r
To jakaś przestępcza firma naciągaczy. Uważajcie , nie podawać żadnych danych ,bo możecie stracić całą kasę z konta.
pko inteligo
Chyba PKO BP
do mnie też dzwonili ale nie wiem po co na owym kącie ne ma żadnych srodkow
Kontrola bezpieczeństwa z banku Inteligo. Zadzwonili do mnie krótko po dokonaniu przelewu, weryfikacja, czy przelew uprawniony, czy ktoś nie robi przekrętu. Wyrywkowo.
Kontrola z banku Inteligo - reakcja na dokonanie przelewu.
To jest numer z Inteligo/ PKO BP
aleksandra kłak
kto to?
do mnie też wydzwaniają. Pani nie chciała podać z jakiego banku dzwoni zasłaniając się tajemnicą bankową, co dla mnie jest jakąś paranoją bo dzwoniła służbowo, a nie prywatnie na kawę się umówić.
Bo takie są procedury na infolinii i za ich nieprzestrzeganie można wylecieć z roboty...
Ta sama sytuacja, nie chciała podać banku, ani w jakiej sprawie dzwoni.
Procedury dla mnie to brak kultury, jeżeli do kogoś dzwonisz to trzeba było by się przedstawić z jakiego banku się dzwoni tylko z tego numeru tak jest w innych bankach jakoś mogą się przedstawić i podać nazwę, chyba to wina braku kultury a nie procedur
nie posiadam konta "inteligo" i też dzwonili do mnie
Przekształć sobie konto.

Dodaj komentarz do numeru 81 535 60 60

* wymagane pola

Ostatnia aktualizacja bazy:
(sieć komórkowa) 2022-05-14
(sieć stacjonarna) 2022-05-14
(premium) 2022-05-15

Ślij listy:
Polub nasz fanpage: https://facebook.com/szukajnumeru
© 2015-2022 szukajnumeru.pl

Pierwszy raz na szukajnumeru.pl? :)
To proste! Będąc na stronie głównej zacznij wpisywać numer telefonu w szare prostokąty (możesz go także wkleić ze schowka). Kliknięcie przycisku Szukaj zapyta wybraną wyszukiwarkę (np. Google) o wszystkie strony, na których znajduje się dany numer, niezależnie od tego w jakiej formie jest zapisany.
W trakcie wpisywania, w dolnej części ekranu, otrzymasz informacje o prefiksie (sieć, operator, marka, strefa numeracyjna).
W górnej dolnej części ekranu otrzymasz również informację, czy numer wraz z komentarzami został znaleziony w naszej bazie oraz czy ewentualnie znajduje się w bazie numerów premium.
Rozumiem, zamknij ten komunikat